Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 KOVO 20 D. | Nekrologas.lt
Vasilijus Utkinas
1971 - 2024 KOVO 19 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Vasilijus Utkinas (52), žurnalistas, vienas garsiausių Rusijos sporto komentatorių.

Eidamas 53-iuosius metus, kovo 19 d. staiga mirė garsus Rusijos sporto komentatorius ir žurnalistas Vasilijus Utkinas. Apie tai „Telegram“ pranešė sporto žurnalistas Ivanas Karpovas. Vėliau tai patvirtino „Egrisi“ žiniasklaidos futbolo klubas, kurio savininkas buvo V. Utkinas.

Netrukus žinutė apie V. Utkino mirtį buvo paskelbta daugelyje „Telegram“ kanalų, o mirties faktą patvirtino ir žurnalisto artimieji. „Taip, Vasilijaus nebėra“, – sakė jie.

Garsusis futbolo komentatorius mirė sustojus širdžiai.

V. Utkinas žurnalistu dirbo nuo 1989 m. Savo karjerą jis pradėjo NTV kanale sporto skyriuje.

Žurnalistas išgarsėjo savaitinės programos „Futbolo klubas“ dėka. 1999 m. programa buvo uždaryta. Iki 2015 m. jis buvo „NTV-Plus“ sporto kanalų vyriausiasis redaktorius. 2004 ir 2005 m. V. Utkinas gavo Rusijos televizijos TEFI apdovanojimą kaip geriausias sporto komentatorius.

2018 m. V. Utkinas turėjo tapti „Pirmojo kanalo“ (rus. Pervyj kanal) pagrindiniu Pasaulio taurės komentatoriumi. Tačiau jis pakomentavo tik vienas pasaulio čempionato rungtynes ​​(Ispanija–Portugalija) ir, nepaaiškindamas priežasčių, paskelbė nutraukiantis bendradarbiavimą su „Pirmuoju kanalu“.

BBC šaltiniai tvirtino, kad reikalavimas pašalinti V. Utkiną iš eterio kilo iš prezidento administracijos.

V. Utkino kolegos beveik vienbalsiai jį vadina šiuolaikinės sporto žurnalistikos Rusijoje įkūrėju.

„Mirė vienas šviesiausių žmonių, kuriuos pažinojau. Vasya Utkin. Sąžiningas ir padorus žmogus, išskirtinis žurnalistas, į sporto žurnalistikos pasaulį atnešęs lengvumo, humoro ir nuostabiai gyvą kalbą“, – taip Vasilijų Utkiną prisimena „užsienio agentų“ registre atsidūręs žurnalistas Pavelas Kanyginas.

BBC taip pat cituoja kitą „užsienio agentų“ sąraše atsidūrusį žurnalistą Romaną Superą, vadindamas jį „vienu geriausių žmonių planetoje“. „Užvakar Vasya Utkinas man parašė, kad pasiilgo manęs. Ir šiandien jis mirė“, – rašė R. Superas.

„ Vasya Utkinas pakeitė komentaro kalbą, […] Vasya mėgo literatūrą ir puikiai ją mokėjo. Ir tapo pirmuoju, kuris posovietiniais laikais komentavo ryškia, modernia, įmantria rusų kalba“, – rašo komentatorius Georgijus Čerdantevas.

::alfa::Staiga sustojo garsaus rusų futbolo komentatoriaus širdis