Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 23 D. | Nekrologas.lt
Valerijus Čtakas
1981 RUGPJŪČIO 25 D. - 2024 GEGUŽĖS 23 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Valerijus Čtakas (42), vienas įtakingiausių šiuolaikinių Rusijos menininkų.

Gegužės 23 d. po sunkios ligos, sulaukęs vos 42 metų, mirė vienas įtakingiausių šiuolaikinių Rusijos menininkų, dailininkas konceptualistas Valerijus Čtakas. Šią žinią paskelbė „Artguide“.

Nuo 34 metų V. Čtakas sirgo išsėtine skleroze, o neseniai jam buvo diagnozuotas vėžys. Menininkas kovojo kaip įmanydamas, o garsusis „Vladey“ aukcionas netgi surengė labdaros akciją, kad surinktų lėšų gydymui, tačiau visa tai buvo veltui. Vėžys, deja, nugalėjo.

V. Čtakas (tokį kūrybinį pseudonimą pasirinko Valerijus Učanovas) ne kartą buvo įtrauktas į specializuotų meno leidinių sudarytus įtakingiausių šiuolaikinių Rusijos menininkų sąrašus.

Menininkas pirmiausia žinomas dėl savo juodai baltos grafikos, įkvėptos gatvės meno. Kasmetinio šiuolaikinio meno festivalio „Cosmoscow“ metu 2022 m. jis buvo paskelbė metų menininku. Interviu „The Blueprint“ jis sakė : „Jei tikrai kažko laukiate, pavyzdžiui, bandote laimėti konkursą, yra tikimybė, kad pralaimėsite. Tikiu, kad viskas, ko reikia, įvyks savaime. Jei reikės, laiku pakelsi ragelį, tau pasakys: „Puiku! Ar mes pakeisime pasaulį?“ O jei nereikia, tai kad ir kiek šauktum: „Alio, alio, alio, noriu pakeisti pasaulį, alio!“, – niekas neatsakys.“

Jo darbų yra Tretjakovo galerijoje, Maskvos modernaus meno muziejuje, Vladimiro Smirnovo ir Konstantino Sorokino fonde, Marko Rotko meno centre Daugpilyje (Latvija), „Deutsche Bank“ ir privačiose kolekcijose.

V. Čtako personalinės parodos buvo surengtos tiek Rusijoje, tiek užsienyje. Jo darbai taip pat ne kartą dalyvavo kolektyvinėse parodose įvairiose pasaulio šalyse.

::alfa::Mirė vienas įtakingiausių šiuolaikinių Rusijos dailininkų: jam buvo vos 42-eji