Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 30 D. | Nekrologas.lt
Valentas Cibulskas
1957 - 2024 SAUSIO 30 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Valentas Cibulskas (66) menotyrininkas, Vilniaus dailės akademijos senbuvis

Eidamas 67-uosius sausio 30-ąją mirė Vilniaus dailės akademijos bendruomenės narys, menotyrininkas Valentas Cibulskas. Šią liūdną žinią pranešė Vilniaus dailės akademija.

„Buvo tikras Vilniaus dailės akademijos senbuvis, paskyręs jai daugiau kaip keturis gyvenimo dešimtmečius, tad nenuostabu, kad šį tylų, kuklų, geraširdį, visada linkusį padėti kolegą pažinojo kelios dėstytojų, studentų ir darbuotojų kartos“, – pranešė VDA.

V. Cibulskas į Vilnių atvyko iš Ignalinos krašto, Mielagėnų, 1977–1982 m. studijavo tuometiniame Valstybiniame dailės institute meno istoriją ir teoriją. Paskutiniais studijų metais buvo priimtas jaunesniuoju moksliniu bendradarbiu į „LTSR Kultūros paminklų sąvado“ rengimo grupę ir dirbo joje iki 1990-ųjų (su 1982–1984 m. pertrauka, kai buvo pašauktas atlikti privalomą karinę tarnybą). Be to, 1986–1987, 1990 m. dėstė kaip valandininkas Meno istorijos ir teorijos katedroje visuotinę taikomosios-dekoratyvinės dailės istoriją.

Nuo 1990 m. sausio perėjo dirbti į VDA metodinę laboratoriją inžinieriumi, buvo Mokslo ir kūrybos skyriaus kūrybinių darbų organizavimo grupės inžinieriumi, Kūrybos-informacijos centro moksliniu bendradarbiu.

1994 m. įkūrus VDA muziejų, V. Cibulskas dirbo jo vedėju (1994, 1996–1997 m.), vedėjo pavaduotoju, vyr. metodininku, daugiau nei dešimtį metų – vyr. fondų (rinkinių) saugotoju, galiausiai nuo 2011 m. – eksponatų prižiūrėtoju, parodų konsultantu.

2022 m. išėjęs užtarnauto poilsio, liko dirbti puse etato.

„Nuo pat studijų metų V. Cibulskas užsirekomendavo kaip kruopštus ir atidus mūsų dailės paveldo tyrėjas. Jau savo diplominiam darbui pasirinkęs temą „Bidermejerio baldai Lietuvoje“, jis ir vėliau daugelį metų domėjosi taikomąja-dekoratyvine daile, paskelbė daugybę vertingų publikacijų šia tema“, – rašoma VDA pranešime.

Jis taip pat domėjosi senąja grafika, LDK bajorijos meniniais interesais, tyrinėjo Lietuvos bažnyčių paveldą.

Šalia pagrindinio darbo VDA muziejuje keletą metų dirbo ir Dailėtyros institute vyr. asistentu-metodininku rengiant programą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kultūros savitumas“.

V. Cibulskas parengė pirmąjį VDA leidyklos išleistą albumą, pristatantį VDA muziejaus rinkiniuose saugomą senąją grafiką, paskelbė straipsnių teminiuose rinkiniuose, dalyvavo konferencijose, o pastaraisiais metais daugiausia bendradarbiavo istorijos ir kultūros žurnale „Žiemgala“.

::alfa::Mirė menotyrininkas Valentas Cibulskas