Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 LIEPOS 11 D. | Nekrologas.lt
(96), Vadimas Tumanovas
1927 RUGSĖJO 1 D. - 2024 LIEPOS 10 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Vadimas Tumanovas sovietų auksakasys, vienas artimiausių poeto ir bardo Vladimiro Vysockio draugų.

Eidamas 97-uosius metus liepos 10 d. Maskvoje mirė sovietų auksakasys Vadimas Tumanovas, vienas artimiausių poeto, bardo ir aktoriaus Vladimiro Vysockio draugų. Apie tai pranešė verslininko atstovas Aleksandras Demidovas.

Pastaraisiais metais V. Tumanovas sunkiai sirgo.

Kaip rašo „Radijo svoboda“, 1948 m. 21 metų V. Tumanovas, grįžęs iš Antrojo pasaulinio karo frontų, buvo suimtas ir nuteistas kalėti aštuonerius metus už melagingus kaltinimus šnipinėjimu ir antisovietine agitacija. Bausmę atliko Sevvostlago lageryje Kolymoje, iš kur aštuonis kartus bandė pabėgti.

Po Stalino mirties, 1956 m., V. Tumanovas buvo paleistas, pripažintas nekaltu. Lageriuose jis kasė auksą, todėl tik išėjęs į laisvę įkūrė keletą didelių aukso kasybos kooperatyvų ir tapo, kaip vėliau buvo vadinamas, „pirmuoju legaliu sovietų milijonieriumi“.

Jo kooperatyvai garsėjo dideliu darbo našumu, darbininkams buvo mokami geri atlyginimai. Devintajame dešimtmetyje V. Tumanovo veikla susidomėjo SSRS generalinė prokuratūra ir dėl to buvo uždaryta viena iš jo artelių.

V. Tumanovas buvo žinomas plačiajai visuomenei dėl draugystės su Vladimiru Vysockiu. Aštuntojo dešimtmečio pradžioje jie susitiko viename iš Maskvos restoranų ir tapo neišskiriamais draugais. Jam poetas ir bardas skyrė septynias savo dainas, tarp kurių – „Pobeg na rynok“ ir „V mladenčestve nas materi pugali...“.

Verslininkas yra pasakojęs, kad atvykęs į Maskvą visada susitikdavo su aktoriumi ir muzikantu. Jie dažnai ir ilgai kalbėdavosi telefonu.

Yra žinoma, kad, likus kelioms savaitėms iki Vysockio mirties, V. Tumanovas įtikino jį skristi su juo į taigą, kad ten, toli nuo civilizacijos, jis galėtų pabandyti išgydyti poetą nuo priklausomybės nuo narkotikų. Paskutinę akimirką V. Vysockis atsisakė šios kelionės.

V. Tumanovas buvo susitikęs su V. Vysockiu dieną prieš jo mirtį.

Be to, remdamiesi V. Tumanovo biografija, V. Vysockis ir Leonidas Mončinskis parašė knygą „Juodoji žvakė“, kurioje pasakojama apie kalinius zonoje. Pagal šią knygą 2006 m. buvo sukurtas filmas „Laimingasis“ (rus. „Fartovyj“), kuriame pagrindinio veikėjo Vadimo Uporovo (kurio prototipu buvo V. Tumanovas) vaidmenį atliko aktorius Vladimiras Jepifancevas.

::alfa::Mirė pirmuoju legaliu sovietų milijonieriumi ir artimu V. Vysockio draugu laikytas rusų auksakasys