Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2018 LAPKRIČIO 21 D. | Nekrologas.lt
Tomas Vaisieta
1933 RUGSĖJO 22 D. - 2018 LAPKRIČIO 21 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Tomas Vaisieta (85 metų) aktorius, skaitovas, spektaklio pagal K. Donelaičio „Metus“ režisierius

Teatro pasaulis patyrė dar vieną netektį - 2018 m. lapkričio 21 d mirė ilgametis Lietuvos teatro aktorius ir skaitovas Tomas Vaisieta.

Didžiausią savo kūrybinio gyvenimo dalį T. Vaisieta paskyrė aktoriaus-skaitovo darbui. 1958–1990 m. jis buvo Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro aktorius, sukūrė daugiau nei 100 vaidmenų teatre, televizijoje ir kine.

T. Vaisieta režisavo radijo spektaklį pagal Kristijono Donelaičio poemą „Metai“, įskaitė daugybę lietuvių ir užsienio klasikų kūrinių Lietuvos radijuje bei Lietuvos plokštelių studijoje.

1964–1966 m. T. Vaisieta taip pat dėstė sceninę kalbą Vilniaus kultūros mokykloje ir Vilniaus universiteto Estetikos ir meninio lavinimo katedroje, 1969–1972 m. – Vilniaus Pedagoginiame institute, 1994–2003 m. – Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje.

Šis aktorius ir skaitovas buvo pirmasis ir vienintelis K. Donelaičio kūrinių skaitymo konkurso laureatas, Perlojos garbės pilietis, Lietuvai pagražinti draugijos ilgametis valdybos narys bei garbės narys, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių draugijos garbės narys.

2003 m. „Už ypatingus nuopelnus Lietuvos valstybei“ aktorius T. Vaisieta buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Kavalierius kryžiumi.