Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2023 GEGUŽĖS 24 D. | Nekrologas.lt
Tina Turner
1939 LAPKRIČIO 26 D. - 2023 GEGUŽĖS 24 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Tina Turner (83 metų) legendinė amerikiečių dainininkė, apdovanota 12 „Grammy“ statulėlių

Eidama 84 metus 2023 m. gegužės 24 d. mirė legendinė amerikiečių dainininkė Tina Turner.

„Tina Turner, „Rokenrolo karalienė“ po ilgos ligos ramiai mirė būdama 83-ejų savo namuose <...> netoli Ciuricho, Šveicarijoje“, – rašoma pranešime, kurį paskelbė jos atstovai.

Dainininkės įrašai pasaulyje buvo parduoti daugiau nei 100 milijonų egzempliorių tiražu. Ji taip pat suvaidino keliuose kino filmuose, o 1993-aisiais buvo sukurtas populiarus filmas pagal jos autobiografinę knygą.

Dainininkė pasauliui paliko dešimtis hitų – „The Best“, „Private Dancer“, „Golden Eye“ (sukurta filmui apie Džeimsą Bondą), „I Don‘t Wanna Lose You“, „We Don‘t Need Another Hero“ ir daugybę kitų.

Po sėkmės etapo septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose T. Turner patyrė karjeros nuosmukį, tačiau efektingai sugrįžo devintajame dešimtmetyje, bendradarbiaudama su ryškiausiais pasaulio muzikantais.

1988-aisiais ji netgi pasiekė Guinnesso rekordą, surengusi solinį mokamą koncertą didžiausiai žiūrovų miniai – į jos pasirodymą tada susirinko 180 tūkstančių žiūrovų.

2009-aisiais dainininkė baigė karjerą, taip paminėdama muzikinės veiklos 50-metį, tačiau jos muzika gyvena toliau – pagal atlikėjos dainas pastatytas populiarus miuziklas.

Daugybę muzikos apdovanojimų pelniusi dainininkė pažįstama ir jaunai kartai – didelės sėkmės sulaukė nauja jos hito „What‘s Love Got To Do With It“ versija, įrašyta su šokių muzikos atlikėju Kygo.

Atlikėja niekada nesilankė Lietuvoje, tačiau 2000-aisiais surengė įspūdingą pasirodymą Taline.

T. Turner gimė 1939-aisiais, tikrasis dainininkės vardas - Anna Mae Bullock.

Turner pavardę ji gavo ištekėjusi už savo pirmojo vyro muzikanto Ike‘o Turnerio, kuris sugalvojo ir jos sceninį vardą.

Pirmiausia Tina išgarsėjo dainuodama vyro grupėje „Kings of Rhythm“, vėliau pavadinta Tinos ir Ike‘o duetu. Tiesa, pirmasis populiarumas buvo lydimas ir asmeninių dramų. Būdama vos aštuoniolikos ji pastojo nuo grupės saksofonininko Raymondo Hillo.

Tačiau jų santykiai ilgai netruko – R. Hillas buvo priverstas palikti grupę, tad išvyko gyventi į kitą miestą dar prieš tai, kai gimė jo ir Tinos sūnus Craigas. Taip Tina liko vieniša su kūdikiu ant rankų.

Netrukus į Tinos širdį pasibeldė nauji jausmai. Kol grupei vadovavęs I. Turneris turėjo gyvenimo draugę, su kuria augino du sūnus, jo bei Tinos santykiai buvo platoniški. Vis dėlto užsimezgusi draugystė vėliau peraugo į romantiškus jausmus ir pora 1962-aisiais susituokė. Netrukus jie nusipirko namą, kuriame apsigyveno su Tinos sūnumi Craigu, jų bendru mažyliu Ronnie ir dviem I. Turnerio vaikais.

Tačiau šeiminis gyvenimas nebuvo idiliškas – Tina savo biografinėje knygoje prabilo nuolat kentusi vyro smurtą, pasakojo apie sudėtingą ir tironišką jo būdą. Neapsikentusi vyro elgesio Tina iš namų išėjo turėdama vos 36 centus kišenėje. Pora oficialiai išsiskyrė 1978-aisiais.

Atsitiesusi po likimo išbandymų moteris pradėjo dainuoti restoranuose ir kazino. Vieną dieną patraukė prodiuserių dėmesį ir prasidėjo naujas jos kelias į šlovę. Šiandien T. Turner yra žinoma, kaip viena daugiausiai savo įrašų pardavusių atlikėjų, apdovanota 12 „Grammy“ statulėlių.

Šeiminę laimę ji atrado 1986-aisiais sutikusi 16 metų jaunesnį vokiečių muzikos prodiuserį Erwiną Bachą. Nuo 1995-ųjų jiedu gyveno Šveicarijoje, o 2013 m. susituokė oficialiai.

Tačiau ir šįkart jos laimę temdė skaudūs išbandymai. 2018-aisiais ji neteko vyriausiojo sūnaus, pastaraisiais metais ramybės nedavė sveikata – jai buvo diagnozuotas vėžys, atsirado inkstų nepakankamumas. Moteriai buvo atlikta ne viena operacija – pašalintas auglys, persodintas inkstas. Beje, savo inkstą padovanojo E. Bachas, taip išgelbėdamas jai gyvybę.

2022 m. pabaigoje dainininkės gyvenimą sukrėtė dar viena tragedija - mirė jos sūnus Ronnie. Jam buvo 62-eji.

Prieš keliolika metų Tina paskelbė, kad stabdo aktyvią karjerą ir nebenori kasdien intensyviai dirbti. „Aš nedainuoju, nešoku, man nebereikia puoštis. Jau buvau pavargusi nuo scenos ir siekio visus padaryti laimingais. Tik tai visą savo gyvenimą ir dariau, todėl džiaugiuosi pagaliau galėdama gyventi sau“, – interviu „The Times“ patikino ji.