Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2005 BIRŽELIO 23 D. | Nekrologas.lt
Tėvas Stanislovas
1918 RUGSĖJO 29 D. - 2005 BIRŽELIO 23 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Algirdas Dobrovolskis (86 metų), kitaip –Tėvas Stanislovas, kunigas, Paberžę išgarsinęs vienuolis

2005 m. birželio 23 d. eidamas 87-uosius metus po sunkios ligos mirė kunigas, vienuolis – tėvas Stanislovas (Algirdas Mykolas Dobrovolskis).

Tėvas Stanislovas gimė 1918 m. rugsėjo 29 d. Radviliškyje, mokėsi Kauno Jėzuitų gimnazijoje. 1936 m. įstojo į Plungės kapucinų vienuolyną, tapdamas mažesniuoju broliu Stanislovu. 1944 m. kovo 25 d. Kauno Katedroje brolis kapucinas Stanislovas tapo Tėvu Stanislovu ir buvo paskirtas į Petrašiūnų vienuolyną.

1948 m. Tėvas Stanislovas areštuotas ir nuteistas 10 metų lagerio. Buvo ištremtas į Vorkutos sritį.

1956 panaikinus teistumą, kunigas grįžo į Lietuvą ir buvo paskirtas į atkampią Jurbarko rajono Vertimų parapiją. 1957 m. jis buvo suimtas antrą kartą ir ištremtas į Šiaurę.

Antroji tremtis truko neilgai. Tais pačiais metais jis grįžo į Lietuvą, į Juodeikių bažnyčią, vėliau į Ukmergės rajono Žemaitkiemio parapiją, Būtkiškes. Nuo 1966 m. Tėvas Stanislovas dirbo Paberžėje, nuošalioje Kėdainių rajono parapijoje, kuri netrukus tapo disidentų, žmonių, ieškančių Dievo ar tiesiog tylos ir ramybės, traukos vieta. Paberžėje Tėvas Stanislovas ne tik kunigavo, bet ir rinko bažnytinio meno kūrinius, etnologinę medžiagą, toliau platino draudžiamą literatūrą - Lietuvos katalikų bažnyčios kroniką, "Aušrą", pogrindinius leidinius iš Rusijos.

1976 m. kunigą vėl tardė KGB būstinėje Vilniuje.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę Tėvui Stanislovui buvo pavesta Dotnuvoje atkurti kapucinų namus. Paskirtas vienuolijos gvardijonu, dvasininkas pradėjo vienuolyno restauravimą. 2002 m. balandį visų pažįstamų švelniai vadinamas tėveliu, Tėvas Stanislovas visam laikui persikėlė į numylėtą Paberžę.

Tėvo Stanislovo meilė šildė tikinčiuosius ir netikinčius, studentus ir narkomanus, filosofus ir paprastus kaimo žmones. Dvasininko nuopelnai 1996 m. įvertinti Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino 4-ojo laipsnio ordinu. 1999-aisiais už žydų gelbėjimą Antrajame pasauliniame kare jam įteiktas Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius.

Apie šviesios atminties kapucinų vienuolį sukurti filmai "Atverk duris ateinančiam", "Tėvas Stanislovas: stotis tyloje", išleistos jo pamokslų knygos "Tėvo Stanislovo pamokslai", "Apie meilę ir tarnystę", dvasinių apmąstymų knyga "Atsidūsėjimai".