Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 23 D. | Nekrologas.lt
Terry'is Andersonas
1947 - 2024 BALANDŽIO 21 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Terry'is Andersonas (76), „Associated Press“ reporteris, laikytas įkaitu Libane.

Balandžio 21 d., sulaukęs 76 metų, mirė Terry'is Andersonas – naujienų agentūros „Associated Press“ reporteris, kurį Libane islamo kovotojai laikė įkaitu beveik septynerius metus – nuo 1985 iki 1991 m.

Ohajo valstijoje gimęs T. Andersonas geriausiai žinomas dėl savo nelaisvėje praleistų metų, tačiau ir dar gerokai anksčiau jo žurnalistinė karjera buvo sėkminga. Šešerius metus jis darbavosi Jungtinių Valstijų jūrų pėstininkų kovos žurnalistu, du kartus vyko į Vietnamo karą. Grįžęs į JAV, jis studijavo Ajovos valstijos universitete, vėliau prisijungė prie „Associated Press“. Jis tarnavo Azijoje ir Afrikoje, o 1983 m. tapo vyriausiuoju AP Artimųjų Rytų korespondentu.

1985 m. T. Andersoną Beiruto (Libano) gatvėse pagrobė „Hezbollah“ islamo kovotojai. Jis buvo vienas iš kelių į nelaisvę paimtų asmenų. Tai buvo padaryta keršijant už JAV tiekiamus ginklus Izraeliui. Žurnalistas buvo laikomas beveik septynerius metus įvairiose vietose, kol buvo paleistas 1991 m.

Po to, kai buvo paleistas į laisvę, T. Andersonas toliau tęsė žurnalistinę veiklą. Grįžęs į JAV dėstė žurnalistiką Kolumbijos aukštojoje žurnalistikos mokykloje, E. W. Scrippso žurnalistikos mokykloje Ohajo universitete, Kentukio universitete ir Floridos universitete. Jis taip pat buvo Žurnalistų apsaugos komiteto garbės pirmininkas.

T. Andersonas parašė atsiminimų knygą apie savo nelaisvėje praleistą laiką „Liūtų guolis“. Kartu su Kieu Chinh taip pat įkūrė Vietnamo vaikų fondą – ne pelno siekiančią organizaciją, skirtą mokykloms Vietname statyti.

::alfa::Mirė „Associated Press“ reporteris, daugybę metų laikytas įkaitu Libane