Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 9 D. | Nekrologas.lt
Steve'as Albini
1962 LIEPOS 22 D. - 2024 GEGUŽĖS 7 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Steve'as Albini (61), muzikos industrijos milžinas, dirbęs su „Nirvana“ ir „The Stooges“.

Eidamas 61 metus gegužės 7 d. nuo širdies smūgio mirė amerikiečių kompozitorius, gitaristas, vokalistas, garso inžinierius ir muzikos prodiuseris Steve'as Albini.

S. Albini mirtį „Pitchfork“ patvirtino Čikagoje veikianti jo įrašų studija „Albini's Electrical Audio Recording“. Dar prieš mirtį muzikantas planavo turą su savo triukšmingojo roko grupe „Shellac“, kuri kitą savaitę turėjo išleisti savo pirmąjį albumą „To All Trains“.

Muzikos žurnalistai reikšmingiausiu S. Albini karjeros pasiekimu vadina darbą su „Nirvana“. 1993 m. grupės lyderis Kurtas Cobainas paprašė S. Albini prodiusuoti trečiąjį ir paskutinįjį „Nirvana“ albumą „In Utero“.

Vien tik JAV buvo parduota penki milijonai šio albumo egzempliorių.

2018 m. duotame interviu S. Albini teigė, kad iš viso jis dirbo prie kelių tūkstančių kompozicijų. Jis dirbo su tokiomis grupėmis kaip „Sparklehorse“, „The Stooges“, „Slint“, „Pixies“, „Jesus Lizard“ ir daugeliu kitų.

S. Albini taip pat žinomas kaip muzikos industrijos kritikas ir apskritai bekompromisė figūra. Prodiusuodamas albumus ir kūrinius, jis niekada neimdavo honorarų. Jis imdavo tik fiksuotą mokestį, nes manė, kad uždirbti iš menininko darbų yra neetiška.

Jis taip pat nuolat kritikavo muzikos festivalius, kaltindamas juos populiariosios alternatyviosios muzikos korporavimu. Taigi jo grupė „Shellac“ beveik niekada nekoncertavo festivaliuose. S. Albini taip pat dažnai reiškė nepasitenkinimą popmuzika, 2015 m. interviu 2SER Sydney jis pareiškė, kad „popmuzika skirta vaikams ir idiotams“.

Apskritai jam nepatiko prodiuserio titulas. Praėjusiais metais „The Guardian“ jis sakė, kad mieliau būtų vertinamas kaip garso inžinierius, nes savo vaidmenį matė kaip grupės kūrinių įrašymą, o ne jos skambesio formavimą.

::alfa::Staigi mirtis užklupo su „Nirvana“ ir „The Stooges“ dirbusį muzikos industrijos milžiną