Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2022 SAUSIO 16 D. | Nekrologas.lt
Stasė Medytė
1948 BIRŽELIO 15 D. - 2022 SAUSIO 16 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Stasė Medytė (73 metų) dailininkė, grafikė, ekslibrisų karalienė

Anapilin iškeliavo dailininkė, grafikė ir ekslibrisų karaliene tituluojama Stasė Medytė.

Šilagalyje, Panevėžio rajone 1948 m. gimusi S. Medytė 1968 m. baigė Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą, o 1975–1979 m. studijavo Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos kultūros fakultete.

Panevėžio mieste apsigyveno nuo 1979 m., o nuo 1995-ųjų – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Apie menininkę labai gražiai kadaise atsiliepė kolega Povilas Šiaučiūnas ir priminė, jog Šilagalio žemė išaugino du didžius menininkus – pasaulinio garso dailininką Stasį Eidrigevičių ir Stasę Medytę. Jis mano, kad Panevėžį drąsiai galima vadinti vienu iš ekslibrisų kūrėjų centru, o Stasės darbai – racionalūs, portretai – emocingi, tarsi gyvi.

Apie ekslibrisų meistrę S.Medytę prisiminimais dalijosi ir Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios kunigas Justas Jasėnas.

„Pati pirmoji knyga „Šilagalio medis“ apie dailininke Staselę pasirodė 1998 ms. Dar du leidinius-katalogus sudarėme kartu su S. Medyte 2008-asiais ir 2013 m. Pirmasis katalogas vadinasi „Stasė. Kūrybinio pasaulio dvelksmas“, o antrasis „Stasė. Kelias su paukštuku“. Savo kūryboje kūrėja glaudėsi prie fundamentalių per tūkstantmečių sukurtų dalykų. Be to, mane labai žavėjo jos pagarba ir atidumas kūrybai. Ji buvo labai šarminga ir turėjo nepakartojamą humoro jausmą, – pasakojo dvasininkas.

– Žavėjo jos filosofiški pamąstymai. Kadangi ji buvo grafikė, tai jos ir mąstymas buvo grafiškas. Dar labai patiko jos atsakymai iš kur sėmėsi minčių kūrybai. Pasak Staselės, jos kūryba kilo iš žemės, bet, manau, kad ji buvo ir dangaus palytėta.“