Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2007 BALANDŽIO 18 D. | Nekrologas.lt
Stanislovas Jucius
1951 - 2007 BALANDŽIO 18 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Stanislovas Jucius (56 metų) Kaliningrade nužudytas verslininkas, „Roslitstroj“ įkūrėjas

Šiaulietis verslininkas, 56-erių bendrovės „Roslitstroj“ Stanislovas Jucius Kaliningrade dingo 2007 m. balandį. vėliau paaiškėjo, kad Jis buvo pagrobtas ir nužudytas. Po penkių mėnesių buvo nužudytas poste jį pakeitęs minėtos bendrovės bendrasavininkas Aleksandras Siomkinas. Ši statybų bendrovė Kaliningrade statė namus, taip pat ir tuberkuliozės ligoninę.

Nusikaltimo tyrimo metu buvo apklausta daugiau kaip 120 žmonių. 2011 m. rudenį S. Juciaus kūnas buvo aptiktas Bargationovsko rajone, po kurio laiko sulaikyti keturi kaliningradiečiai ir vienas Maskvos gyventojas. 2013 m. prieš teismą stojo 37-erių įtariamasis.

Anot tyrėjų, 2007 m. balandžio 18 d. kaltinamasis su bendrininkais sekė S. Jucių netoli jo namų. Žinodami, kad verslininkas į biurą keliaus ne asmeniniu, o viešuoju transportu, jį sekė „Mercedesu“ iki Kalinino prospekto stotelės. Čia, laukdami, kada S. Jucius išlips iš maršrutinio taksi, nusikaltėliai prisistatė policininkais, pateikdami padirbtus dokumentus.

S. Jucius buvo įsodintas į automobilį. Jame lietuvis surakintas antrankiais, o iš mobiliojo telefono buvo išimta baterija. Verslininkas nuvežtas į mišką šalia kelio Kaliningradas-Mamonovas, kur buvo išlaipintas.

Pagrobėjai privertė lietuvį atsiklaupti ant kelių ir į jį nukreipė pistoletą. Kaltinamasis tris kartus iššovė verslininkui į galvą ir kūną, nepaisant to, kad organizatorius planavo tik lietuvio pagrobimą. Nuo šūvių miręs lietuvis čia pat buvo ir užkastas.

Surinkti duomenys rodo, kad S. Juciaus pagrobimas buvo kruopščiai suplanuotas ir surengtas įtakingo, su kriminaliniu pasauliu siejamo verslininko Ivano Ševaljė aplinkos žmonių. Šis Kaliningrade, Gaidaro gatvėje buvo nušautas 2011 m. Nužudymo priežastimi tapo konfliktas tarp verslininkų. I. Ševaljė buvo nepatenkintas, kad prie jo nuosavybės iškilo daugiabutis namas, jį statė S. Juciaus statybinė bendrovė.

Anot tyrėjų, grįžęs į Kaliningradą, S. Jucių pagrobęs ir nužudęs asmuo tą pačią dieną gavo 30 tūkst. rublių (apie 700 eurų). Be to, 2011 m. žudikas Maskvoje už 10 tūkst. dolerių bandė nužudyti vietos verslininką. Su tokiu pasiūlymu į jį kreipėsi vienas iš S. Juciaus pagrobimo bendrininkų. Kaltinamasis atvyko į Maskvą, kur gavo pistoletą ir slopintuvą, tačiau besirengiant nužudymui pareigūnai jį sulaikė. Abi baudžiamosios bylos buvo sujungtos į vieną tyrimą.