Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 2 D. | Nekrologas.lt
Stanislawas Pieszko
1941 BALANDŽIO 22 D. - 2024 VASARIO 1 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Stanislawas Pieszko (82 metų) Lietuvos lenkų visuomenės veikėjas, buvęs Atkuriamojo Seimo narys

Vasario 1 d. mirė Lietuvos lenkų visuomenės veikėjas, ilgametis Lietuvos lenkų sąjungos vicepirmininkas, švietimą lenkų kalba Lietuvoje remiančios draugijos vadovas Stanislawas Pieszko. Jis taip pat buvo ir Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatu. Tiesa, 1991 m. kovo 11 d. balsuojant dėl Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo deputatas susilaikė.

Apie S. Pieszko mirtį pranešė Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Konstanty Radziwiłłas.

S. Pieszko mirė būdamas 82 metų.

„Su liūdesiu sužinojau, kad mirė Stanislawas Pieszko, apsisprendimo fondo, aktyviai rėmusio lenkų švietimą Lietuvoje, pirmininkas ir ilgametis Lietuvos lenkų sąjungos pirmininko pavaduotojas. Už veiklą Lietuvos lenkų bendruomenės labui, lenkų kultūros ir tautinių tradicijų puoselėjimą ne kartą apdovanotas Lenkijos valdžios apdovanojimais, tarp jų – Lenkijos Respublikos ordino „Už nuopelnus Lenkijos Respublikai“ Komandoro kryžiumi“, – feisbuke paskelbė Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje K. Radziwiłłas.

S. Pieszko 1976 m. baigė Baltarusijos žemės ūkio mechanizacijos ir elektrifikacijos institutą, inžinieriaus mechaniko specialybę.

1962-1975 m. dirbo Lietuvos žemės ūkio technikos Vilniaus rajono susivienijimo valstybinės techninės priežiūros inspektoriumi, mechanizacijos inžinieriumi, remonto dirbtuvių vedėju, vyriausiu inžinieriumi, 1975-1990 m. – Šalčininkų Remonto ir techninio aptarnavimo įmonės direktoriumi.

S. Pieszko 1990-1992 m. buvo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatu.

Politikas buvo susijęs su prosovietine „Jedinstvo“ organizacija ir nebalsavo už Lietuvos nepriklausomybę 1990-ųjų kovo 11-ąją.