Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 22 D. | Nekrologas.lt
„Spider“ Johnas Koerneris
1938 RUGPJŪČIO 31 D. - 2024 GEGUŽĖS 18 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

„Spider“ Johnas Koerneris (85), bliuzo gitaristas, dainininkas ir dainų autorius.

Sulaukęs 85 metų gegužės 18 d. mirė bliuzo gitaristas, dainininkas ir dainų autorius „Spider“ Johnas Koerneris, kuris mėgavosi šešis dešimtmečius trukusia karjera ir padarė didelę įtaką jaunam Bobui Dylanui.

Priešingai nei daugelis kitų muzikantų, J. Koerneris pradėjo groti vėlesniame amžiuje. Pirmą kartą gitarą į rankas jis paėmė jau būdamas Minesotos universiteto aeronautikos inžinieriumi. Tačiau atlikėjas greitai paliko universitetą ir ėmėsi groti bei gastroliuoti.

J. Koerneris netrukus visiškai įsitvirtino Minesotoje. Jis bendradarbiavo su tokiais menininkais kaip Dave'as Ray'us, Tony Gloveris ir Willie'is Murphy, kurie padėjo jam tapti regionine folkloro ir bliuzo scenų įžymybe.

Kai B. Dylanas pirmą kartą nuvyko į Mineapolį, J. Koerneris buvo pirmasis muzikantas, su kuriuo jis susitiko ir bendravo. J. Koerneris padarė didelę įtaką legendiniam dainininkui ir dainų autoriui.

B. Dylanas paminėjo J. Koernerį savo autobiografijoje „Kronikos“. Jis rašė , kad „J. Koerneris buvo aukštas ir lieknas, jo veide matėsi nuolatinis linksmumas“.

J. Koerneris buvo labiau patyręs muzikantas ir ėmėsi mokyti B. Dylaną liaudies ir bliuzo dainų. „Kai jis kalbėjo, buvo švelnus, bet kai tik uždainuodavo, tapdavo laukiniu šaukliu. J. Koerneris buvo jaudinantis dainininkas, ir mes pradėjome daug groti kartu“, – rašė B. Dylanas. Jie dažnai koncertuodavo ir kaip duetas, ir atskirai.

2010 m. žurnalui „fRoots“ J. Koerneriui skirtame straipsnyje Ianas Andersonas rašė, kad „Spider“ Johnas Koerneris yra Amerikos nacionalinė vertybė ir tikras liaudies bliuzo herojus. Populiariosios muzikos enciklopedija jį pavadino „vienu talentingiausių savo kartos dainų autorių“.

Nors J. Koernerio kūryba, įskaitant septynis solinius albumus, padarė įtaką būsimiems atlikėjams, tokiems kaip Davidas Bowie (1947–2016), Jeffas Beckas ir Bonnie Raitt, deja, pats J. Koerneris liko palyginti menka Mineapolio figūra, vietine legenda, kuri nebuvo gerai žinoma šalyje.

Jis grojo vietos klubuose, pateko į Minesotos muzikos akademijos ir Minesotos bliuzo šlovės muziejus.

2005 m. apie jo gyvenimą ir kūrybą buvo sukurtas dokumentinis filmas „Been There… Done That“.

::alfa:: Netektis: mirė bliuzo gitaristas, padaręs didelę įtaką legendiniam Bobui Dylanui