Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2023 RUGPJŪČIO 8 D. | Nekrologas.lt
Sixto Rodriguezas
1942 LIEPOS 10 D. - 2023 RUGPJŪČIO 8 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Sixto Rodriguezas (81 metų) atlikėjas, dokumentinio filmo „Cukraus žmogaus beieškant“ herojus

Sulaukęs 81-erių 2023 m. rugpjūčio 8 d. mirė atlikėjas Sixto Rodriguezas, Detroito muzikantas, išgarsėjęs visame pasaulyje po to, kai apie jį buvo sukurtas „Oskarą“ pelnęs dokumentinis filmas „Searching for Sugar Man“ ( „Cukraus žmogaus beieškant“).

2012 m. dokumentiniame filme „Cukraus žmogaus beieškant“ buvo pasakojama beveik neįtikėtina liaudies muzikanto kelionės iš nežinomybės į tarptautinę sėkmę, kurios jis sulaukė praėjus dešimtmečiams po to, kai aštuntojo dešimtmečio pradžioje Detroite įrašė du albumus, istorija. Filmas, kurio scenarijaus autorius ir režisierius Malikas Bendjelloul, 2013 m. 85-ojoje „Oskarų“ apdovanojimų ceremonijoje pelnė „Oskarą“ už geriausią dokumentinį filmą.

Aštuntojo dešimtmečio pradžioje Rodriguezas Detroite įrašė du albumus: „Cold Fact“ (1970 m.) ir „Coming From Reality“ (1971 m.). Abu jie patyrė komercinį fiasko JAV.

Rodriguezo muzika tapo pasipriešinimo sistemai simboliu Pietų Afrikoje ir pardavimo rodikliais pralenkė net Elvį Presley. Taip pat jo muzika sulaukė sėkmės Australijoje bei Naujojoje Zelandijoje, tačiau pats muzikantas apie savo sėkmę nieko nežinojo. Metęs muzikinę karjerą, atlikėjas sukūrė šeimą ir toliau gyveno paprastą gyvenimą, sukūrė šeimą.

Jį dažnai buvo galima pamatyti vaikštantį juodai apsirengusį su gitaros dėklu per petį.

Apie 2008 m. buvo perleisti jo albumai, kurie sulaukė kritikų pripažinimo, ir jis pradėjo koncertuoti.