Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 26 D. | Nekrologas.lt
Shigeichi Negishi
1923 LAPKRIČIO 29 D. - 2024 SAUSIO 26 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Shigeichi Negishi (100), japonų inžinierius, karaokės krikštatėvis

Sulaukęs 100 metų Japonijoje mirė Shigeichi Negishi. Jis buvo japonų inžinierius, sukūręs pirmąjį pasaulyje parduodamą karaokės aparatą „Sparko Box“.

Tokijuje gimęs Sh. Negishi studijavo ekonomiką Hosei universitete. Antrojo pasaulinio karo metu buvo pašauktas į Japonijos armiją. Po to, kai Japonija buvo nugalėta, jis tapo karo belaisviu ir dvejus metus buvo laikomas Singapūre. Išėjęs į laisvę 1947 m., Sh. Negishi pardavinėjo „Olympus“ fotoaparatus, o vėliau 1956 m. įkūrė plataus vartojimo elektronikos įmonę „Nichiden Kogyo“.

1967 m. nuskambėjęs kolegos komentaras apie tai, kaip tariamai blogai darbo vietoje dainuoja Sh. Negishi, pakeitė ne tik paties kūrėjo laisvalaikio praleidimo būdą, bet ir pramogų istoriją.

Taigi, Sh. Negishi ėmėsi darbo – sujungė aštuonių takelių juostas, spausdintus dainų tekstus, garsiakalbį, mikrofoną ir ryškiaspalves lemputes ir taip gimė „Sparko Box“. Tai buvo pirmasis komerciškai prieinamas karaokės aparatas. Su platintojo pagalba buvo parduota apie 8 tūkst. „Sparko Box“ dėžučių.

Tačiau Sh. Negishi niekada neužpatentavo savo išradimo. Jo įmonė 1975 m. nutraukė veiklą. Tuo pačiu metu keli kiti išradėjai taip pat sukūrė panašius įrenginius, padėdami šiai pramogai greitai plisti.

1971 m. naktinis klubas „DJ Daisuke Inoue“ sukūrė panašų, tik daug modernesnį įrenginį. Nuo tada karaokė tapo tarptautiniu reiškiniu. ir nors „DJ Daisuke Inoue“ už panašų išradimą sulaukė tarptautinio pripažinimo, Japonijos karaokės pramonininkų asociacija pripažįsta Sh. Negishi pirmuoju iš penkių nepriklausomų karaokės aparato išradėjų.

Šiuo metu pasaulyje liko tik vienas veikiantis „Sparko Box“, kuris priklauso Negishi šeimai.

::alfa::Sulaukęs 100 metų Japonijoje mirė karaokės krikštatėvis