Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 11 D. | Nekrologas.lt
Seiji Ozawa
1935 RUGSĖJO 1 D. - 2024 VASARIO 6 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Seiji Ozawa (88 metų) garsus japonų dirigentas, vadovavęs pasaulinio garso orkestrams

Būdamas 88-erių vasario 6 d. mirė garsus, neįprastas, normas laužantis japonų dirigentas Seiji Ozawa, vadovavęs pasaulinio garso orkestrams.

„Dirigentas Seiji Ozawa ramiai mirė savo namuose 2024 m. vasario 6 d., sulaukęs 88 metų“, – sakoma socialiniame tinkle „Facebook“ išplatintame pranešime.

Priduriama, kad mirties priežastis – širdies nepakankamumas.

S. Ozawa gimė 1935-aisiais Kinijos Mandžiūrijos provincijoje, kuri tuo metu buvo Japonijos kolonija.

Pradinėje mokykloje, prieš pat Antrojo pasaulinio karo pabaigą O. Ozawa susidomėjo muzika ir ėmė groti fortepijonu, daugiausia dėmesio skirdamas Johano Sebastiano Bacho kūrybai. Tačiau paauglystėje žaisdamas regbį susilaužė pirštus ir ėmėsi dirigavimo.

1959-aisiais jis persikėlė gyventi į užsienį, kur susipažino su žymiausiais klasikinės muzikos pasaulio atstovais, įskaitant legendinį kompozitorių ir dirigentą Leonardą Bernsteiną bei austrų dirigentą Herbertą von Karajaną.

1961–1962 metų sezoną jis dirbo jo asistentu Niujorko filharmonijoje.

O. Ozawa yra vadovavęs Čikagos, Toronto ir San Francisko orkestrams. Jis taip pat 29 metus vadovavo Bostono simfoniniam orkestrui, – ilgiau nei bet kuris kitas muzikos vadovas. Ten šio dirigento vardu yra pavadinta koncertų salė.

Nuo 2002-ųjų iki 2010-ųjų jis dirbo Vienos valstybinės operos vyriausiuoju dirigentu.

Ilgame dirigento apdovanojimų sąraše yra Japonijos kultūros ordinas, keli „Emmy“ ir „Grammy“ apdovanojimai, keli garbės laipsniai, garbės narystė keliose filharmonijose ir kt.

S. Ozava laužė scenoje nusistovėjusias normas. Kaip įprasta, jis nedėvėjo smokingo. Jo šukuosena priminė septintojo dešimtmečio rokenrolo. Šio dirigento požiūris ir didelė energija vienus įkvėpė, kitus papiktino, bet dėl jo dirigavimo, elgesio ir pasirinkto stiliaus orkestrinė muzika tapo daug prieinamesnė.

::alfa::Mirė garsus, neįprastas, normas laužantis japonų dirigentas Seiji Ozawa