Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 8 D. | Nekrologas.lt
Sebastianas Pinera
1949 GRUODŽIO 1 D. - 2024 VASARIO 6 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Sebastianas Pinera (74 metų) milijardierius, buvęs Čilės prezidentas

Vasario 6 d. per sraigtasparnio katastrofą šalies pietuose žuvo buvęs Čilės prezidentas, milijardierius, magnatas Sebastianas Pinera.

Nelaimė įvyko šalies pietuose . Kiti trys sraigtasparnyje buvę žmonės, tarp kurių ir prezidento sesuo Magdalena išgyveno.

S. Pinera prezidento poste dirbo 2010–2014 metais ir 2018–2022 metais.

Jis buvo pirmasis dešiniojo sparno lyderis, išrinktas po 1973–1990 metų Augusto Pinocheto diktatūros.

S. Pinera dažnai skraidydavo nuosavu sraigtasparniu, buvo šalies nacionalinės oro linijų bendrovės akcininkas, turėjo televizijos tinklų ir kitų įmonių akcijų.

Žurnalas „Forbes“ apskaičiavo, kad jo grynasis turtas siekia 2,4 mlrd. dolerių (2,23 mlrd. eurų).

S. Pinera gimė Santjage, Čilėje, tačiau jaunystėje daug laiko praleido užsienyje: netrukus po gimimo Belgijoje, o vėliau – Niujorke, kur jo tėvas dirbo Čilės ambasadoriumi prie Jungtinių Tautų. S. Pineros šeima buvo įleidusi gilias šaknis politiniame pasaulyje, ji palaikė ryšius su mažiausiai dviem buvusiais Čilės prezidentais bei kitomis žymiomis asmenybėmis.

S. Pinera Harvardo universitete įgijo ekonomikos daktaro laipsnį ir 17 metų dėstė ekonomiką Čilėje. Jis įsteigė keletą fondų, įskaitant Iniciatyvių moterų ir Ateities fondus.

Jo verslą, susijusį su bankininkyste ir žiniasklaida lydėjo sėkmė. Jis sukaupė beveik 3 mlrd. dolerių turtą ir išpopuliarino kredito kortelių naudojimą Čilėje. Tačiau verslininkas neišvengė kritikos ir baudų už kai kuriuos savo sandorius, kurie buvo atskleisti "Pandora Papers“ tyrime.

S. Pinera į politiką įsitraukė 1990-aisiais. 1990–1998 m jis buvo senatorius, o 2010 m. išrinktas prezidentu. Jo kadencija tęsėsi iki 2014 m., o 2018 m. vėl išrinktas kitai kadencijai.

Prezidentas garsėjo lengvabūdišku humoru, už kurį sulaukdavo ir pagyrimų, ir kritikos. Jo kadencijos laikotarpis pasižymėjo dažnais protestais ir žemais reitingais.

Pirmosios kadencijos pradžioje 2010 m. jis sulaukė pasaulinio dėmesio, kai buvo bandoma išgelbėti 33 Čilės kalnakasius, kurie beveik 70 dienų buvo įstrigę Atakamos dykumoje. 2013 m. jis pateko į antraštes, kai per susitikimą Ovaliame kabinete pažeidė protokolą ir sėdėjo prie tuometinio prezidento Baracko Obamos stalo.