Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2011 GEGUŽĖS 9 D. | Nekrologas.lt
Rūta Staliliūnaitė
1938 SAUSIO 21 D. - 2011 GEGUŽĖS 9 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Rūta Staliliūnaitė (73 metai) aktorė, skaitovė, simboliais tapusių Barboros, Kleopatros, Noros atlikėja

2011 m. gegužės 9 d. teatro pasaulis patyrė didelę netektį – mirė ilgametė Kauno valstybinio dramos teatro aktorė, Nacionalinės premijos laureatė Rūta Staliliūnaitė. Jai buvo 73 metai. Aktorė mirė po ilgos kovos su vėžiu.

R. Staliliūnaitė gimė 1938 m. sausio 21 d. Šiauliuose. 1953-1956 m. mokėsi Kėdainių rajono Krakių vidurinėje mokykloje, 1956-1959 m. - Kauno J. Gruodžio muzikos mokykloje, 1959-1963 m. studijavo Lietuvos valstybinės konservatorijos Aktorinio meno fakultete. Aktorės kūrybinėje biografijoje – dešimtys vaidmenų, kurių dauguma – pagrindiniai, tapę ryškiais Lietuvos teatro istorijos kelio ženklais.

2008 m. R. Staliliūnaitei įteikta Nacionalinė premija už teatro meną, už vaidmenis, tapusius Lietuvos teatro simboliais – Barborą, Kleopatrą, Norą, Jurgą, Mortą ir kitus.

Nuo 1993 m., kai savo noru aktorė paliko vienintelį savo gyvenime – Kauno valstybinį dramos teatrą, ji kūrė literatūros skaitymų programas, poezijos vakarus, dalyvaudavo bendruose literatūros ir muzikos projektuose, aktorė buvo Kauno M. K. Čiurlionio draugijos tarybos narė. 2008 m. ji tapo Nacionalinės premijos, o 2011 m. Auksinio scenos kryžiaus laureate.