Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 22 D. | Nekrologas.lt
Rūta Kanopkaitė
1949 KOVO 6 D. - 2024 VASARIO 22 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Rūta Kanopkaitė (74 metų) žurnalistė, kultūros priedo „Santaka“ redaktorė

Po ilgos ir sunkios ligos vasario 22 d. mirė žinoma Lietuvos žurnalistė, ilgametė „Kauno dienos“ vyr. redaktorės pavaduotoja, kultūros priedo „Santaka“ redaktorė Rūta Kanopkaitė. Jai buvo 74-eri.

Vilniaus universitete ji baigė žurnalistiką. Nuo 1972 metų dirbo laikraštyje ,,Kauno tiesa“ (nuo 1992 – ,,Kauno diena“) korespondente, Kultūros skyriaus vedėja, 1990-1999 – vyr. redaktoriaus pavaduotoja. 1999-2008 m. buvo šio dienraščio korespondentė. 2008-2010 savaitraščio ,,Šeimininkė“ korespondentė, 2011 m. – žurnalo ,,Šeimininkė“ apžvalgininkė.

Spaudoje paskelbė straipsnių kultūros, meno, istorinės atminties, visuomenės ir politikos temomis. Apdovanota Vinco Kudirkos premija (1998), III laipsnio ,,Santakos“ garbės ženklu už nuopelnus Kaunui (2009), medaliu ,,Už nuopelnus žurnalistikai“ (2009).

„Talentinga, ori, savo nuomonę turinti Rūta Kanopkaitė prie Nemuno ir Neries paliko ryškų žurnalistinį pėdsaką Kauno kultūriniame gyvenime. Žurnalistės publikacijos apie miesto kūrybos žmones, jos apžvalgos ir recenzijos mokė, drąsino, vertė kritiškai vertinti tai, ką ji pati pamatė gyvenime, scenoje, ekrane, paveiksluose, knygose. Dalykiškas ir aktualus buvo jos publicistinis ,,Žvilgsnis“.

Žurnalistės redaguojamas dienraščio kūrybinis priedas ,,Santaka“ buvo gerai žinomas ne tik Kaune, bet ir Lietuvoje. Už nuolatinius ieškojimus ir atradimus kultūrinio gyvenimo pasaulyje Rūta Kanopkaitė drauge su redakcijos kolegėmis buvo įvertinta aukščiausia Lietuvoje – dr. Vinco Kudirkos žurnalistine premija“, – rašo Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas Vidas Mačiulis.

::alfa::Sudie tarė garsi Kauno žurnalistė