Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 4 D. | Nekrologas.lt
Romualdas Juknys
1943 SPALIO 20 D. - 2024 VASARIO 3 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Romualdas Juknys (80 metų) ekologas, VDU Gamtos mokslų fakulteto Aplinkotyros katedros vedėjas

Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenė gedi – vasario 3 d. mirė profesorius Romualdas Juknys, VDU Gamtos mokslų fakulteto Aplinkotyros katedros vedėjas, Lietuvos ekologas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras.

Liūdną žinią apie netektį pranešė Vytauto Didžiojo universitetas. „Profesorius buvo aukščiausios kvalifikacijos specialistas, savo žinias su meile dalijantis studentams ir kolegoms. Dalijamės netekties skausmu ir nuoširdžius užuojautos žodžius skiriame Jo artimiesiems“, – rašoma universiteto svetainėje.

R. Juknys gimė 1943 m. spalio 20 d. Šiauliuose, 1957 m. baigė Šiaulių 7-ąj septynmetę mokyklą, 1961 m. – Vilniaus miškų technikumą, 1970 m. – Lietuvos žemės ūkio akademiją.

1975 m. LŽŪA apgynė mokslų kandidato (daktaro) disertaciją, 1990 m. SSRS mokslų akademijos Sibiro skyriaus V. Sukačiovo miško ir medienos institute apgynė mokslų daktaro disertaciją. 1993 m. disertacija nostrifikuota Lietuvos mokslo taryboje, suteiktas gamtos mokslų habilituoto daktaro laipsnis.

Nuo 1993 m. R. Juknys buvo VDU Aplinkotyros katedros vedėjas, 1996-2001 m. – VDU Senato pirmininkas, 1994 m. suteiktas VDU profesoriaus pedagoginis vardas. Profesoriaus mokslinių tyrimų sritis buvo kompleksinis gamtinių ir antropogeninių veiksnių poveikis augalijai. Paskelbta per 150 mokslinių straipsnių užterštos aplinkos poveikio miškų būklei ir augimui, kompleksinio klimato ir aplinkos veiksnių poveikio miškų ir agroekosistemų augalijai bei darnaus vystymosi klausimais. Mokslininkas taip pat buvo 2003 m. darbo grupės, parengusios „Nacionalinę darnaus vystymosi strategiją“, vadovas.

2004 m. R. Juknys tapo Darnaus vystymosi ekspertų komisijos prie Aplinkos ministerijos vadovu, 2005 m. – Nacionalinės darnaus vystymosi komisijos prie LR Vyriausybės nariu. Prof. Romualdas Juknys buvo ir aktyvus Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio dalyvis.

2002 m. jam buvo skirta Valdo Adamkaus premija, skirta įprasminti gamtai draugiškus aplinkosauginius sprendimus.