Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 13 D. | Nekrologas.lt
Rogeris Cormanas
1926 GEGUŽĖS 5 D. - 2024 GEGUŽĖS 9 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Rogeris Cormanas (98), kino pasaulio legenda, filmų „Krikštatėvis“ ir „Avinėlių tylėjimas“ aktorius.

Eidamas 99-uosius metus balandžio 9 d. JAV mirė amerikiečių režisierius ir prodiuseris Rogeris Cormanas.

Kurdamas mažo biudžeto B kategorijos filmus, R. Cormanas išgarsėjo kaip žmogus, kuris pasauliui pristatė Martiną Scorsese ir Jacką Nicholsoną, o Amerikos rinkai – Europos režisierių filmus. Jo vadovaujama kompanija sukūrė mūsuose 1990-aisiais itin populiarų televizijos serialą „Santa Barbara“.

1960-aisiais R. Cormanas buvo vadinamas JAV „driver-in“ karaliumi“, „Pop kino popiežiumi“, „Naujojo Holivudo dvasiniu krikštatėviu“ ir panašiais epitetais.

Režisierius ir prodiuseris ypač išgarsėjo mažo biudžeto filmais, kurių pastatymas kartais kainuodavo vos 30 tūkst. eurų. Jis režisavo 56 tokius filmus. Daugiausia tai buvo siaubo filmai, iš kurių žinomiausi yra „Mažoji siaubo parduotuvė“ (1960), „Ušerio namų griūtis“ (1960), „Laukiniai angelai“ (1966) ir „Kruvinasis kumštis“ (1989).

Būtent R. Cormano filmuose debiutavo ir atliko pirmuosius reikšmingus vaidmenis tokie aktoriai kaip Peteris Fonda, Jackas Nicholsonas, Robertas De Niro, Sylvesteris Stallone ir Dennisas Hopperis. Jo padėjėjais dirbę Francis Fordas Coppola ir Martinas Scorsese vėliau tapo žinomais režisieriais.

R. Cormanas sukūrė beveik 500 filmų ir atliko epizodinius vaidmenis 46 filmuose, įskaitant antroje „Krikštatėvio“ dalyje ir filme „Avinėlių tylėjimas“. Be to, būtent jis Amerikos rinką supažindino su Ingmaro Bergmano, Federico Fellini ir Akiros Kurosawos filmais.

2009 m. režisierius gavo „Oskarą“ už indėlį į kino industriją.

::alfa::Anapilin iškeliavo kino pasaulio legenda, filmų „Krikštatėvis“ ir „Avinėlių tylėjimas“ žvaigždė