Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 LIEPOS 3 D. | Nekrologas.lt
Robertas Towne'as
1934 LAPKRIČIO 23 D. - 2024 LIEPOS 1 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Robertas Towne'as (89), scenaristas, režisierius, aktorius, parašęs scenarijus filmams „Kinų kvartalas“ ir „Neįmanoma misija“.

Liepos 1 d., sulaukęs 89 metų, mirė „Oskarą“ už filmo „Kinų kvartalas“ (angl. „Chinatown“) scenarijų pelnęs vienas geriausių visų laikų scenaristų Robertas Towne'as. Apie tai leidinį „Variety“ informavo scenaristo, režisieriaus ir aktoriaus agentas.

R. Towne'as gimė 1934 m. lapkričio 23 d. Los Andžele. Scenaristo karjerą jis pradėjo septintajame dešimtmetyje. Jis parašė scenarijus tokiems filmams kaip „Paskutinė detalė“ (angl. „The Last Detail“ 1973), „Šampūnas“ (angl. „Shampoo“ 1975) ir „Kinų kvartalas“ (1974). Visi trys scenarijai buvo nominuoti „Oskarui“, tačiau tik Romano Polanskio režisuotas „Kinų kvartalas“ pelnė apdovanojimą už geriausią adaptuotą scenarijų.

R. Towne'as taip pat parašė scenarijus tokiems filmams kaip „Neįmanoma misija“ (angl. „Mission: Impossible“ 1996) ir „Neįmanoma misija II“ (2000).

Per savo karjerą jis sukūrė scenarijus beveik 40-čiai projektų. Scenaristas dirbo prie tokių filmų, kurių titruose jo pavardė net nepasirodė. Tarp jų daugeliui puikiai žinomi „​​Bonnie ir Klaidas“ (1967) bei „Krikštatėvis“ (1972).

2017 m. R. Towne'as užėmė trečią vietą „Vulture“ geriausių visų laikų scenaristų sąraše.

R. Towne'as taip pat žinomas kaip režisierius. Jis režisavo tokius filmus kaip „Asmeninis rekordas“ (angl. „Personal Best“ 1982), „Girta aušra“ (angl. „Drinken Dawn“ 1988), „Be ribų“ (angl. „Without Limits“ 1998), „Paklausk dulkių“ (angl. „Ask The Dust“ 2006).

R. Towne'as paragavo ir aktoriaus duonos. Jis vaidino septyniuose filmuose, tarp kurių „Šampūnas“, „Žudikų medžiotojas“ (angl. „Killer Hunter“ 2004) ir kiti.

::alfa::Mirė filmų „Kinų kvartalas“ ir "Neįmanoma misija“ scenarijų autorius Robertas Towne'as