Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2021 SPALIO 25 D. | Nekrologas.lt
Robertas Keturakis
1935 KOVO 12 D. - 2021 SPALIO 26 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Robertas Keturakis (86), lietuvių rašytojas, poetas

Eidamas 87 metus 2021 m. spalio 26 d. mirė lietuvių rašytojas, poetas Robertas Keturakis.

„Daugybė literatų jautė nuoširdžią kūrybinę jo paskatą ir dėmesį. Jis įžvelgdavo talento blyksnius, jais džiaugėsi. Kilnus, doros ir taurumo įsikūnijimas, šviesusis Riteris. Ir gyvenime, ir kūryboje. Nuolat siekė Amžinybės šviesos. Į ją ir nukeliavo. Lenkiamės Jo šviesiam atminimui“, – teigiama Lietuvos rašytojų sąjungos Kauno skyriaus paskelbtoje užuojautoje.

Poetas gimė 1935 m. Jonučiuose. 1963 m. Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbą ir literatūrą. 1967–1991 m. dirbo žurnalo „Nemunas“, 1991–1997 – žurnalo „Santara“ redakcijose. Vėliau buvo Vytauto Didžiojo universiteto leidyklos ir laikraščio „Kauno žinios“ redaktorius.

Poetas yra išleidęs keliolika eilėraščių rinkinių, tarp jų – 1988-ųjų Poezijos pavasaryje apdovanotą „Amžinai laikinai“ (1987 m.), taip pat apybraižų, esė rinkinius, poemas „Žemės vardas“ (1981 m.), „Septyni kalavijai“ (1989 m.), „Jotvingiai“ (2011 m.), istorijos paveldo metraščio „Terra Jatwezenorum“ („Jotvingių kraštas“) I ir II tomus (2011 m.) ir t. t.

Kaip skelbia VDU, R. Keturakio kūryba versta į latvių, estų, gruzinų, lenkų, ukrainiečių, rusų, armėnų, vengrų, kirgizų kalbas. Pastaruoju metu jo eilėraščiai buvo išversti į italų kalbą. Rašytojas taip pat į lietuvių kalbą vertė kitų šalių autorių kūrinius.

Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinėje mokykloje ir Garliavos Jonučių progimnazijoje įkurti R. Keturakio kabinetai.

R. Keturakis 1988 m. pripažintas Poezijos pavasario laureatu, 2005 metais apdovanotas ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, yra laimėjęs Jono Aisčio literatūrinę premiją, 2012 m. poetui skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija, pernai jam įteiktas pasidabruotas Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medalis.