Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 KOVO 27 D. | Nekrologas.lt
Richardas Serra
1938 LAPKRIČIO 2 D. - 2024 KOVO 26 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Richardas Serra (85), garsus amerikiečių menininkas ir skulptorius.

Eidamas 86-uosius metus Niujorke mirė garsus amerikiečių menininkas ir skulptorius Richardas Serra. R. Serra mirė antradienį savo namuose Niujorke. Mirties priežastimi tapo plaučių uždegimas, „New York Times“ patvirtino jo advokatas Johnas Silbermanas.

Jis geriausiai žinomas dėl savo monumentalių, rūdijančių geležies ir plieno darbų. Jo darbai buvo apdovanoti gausybe prestižinių apdovanojimų, įskaitant Venecijos bienalės „Auksinį liūtą“.

R. Serra gimė 1938 m. San Fransiske. Jo motina buvo kilusi iš Odesos žydų emigrantų šeimos, tėvas atvyko į JAV iš Ispanijos ir dirbo laivų statykloje, kur jaunasis R. Serra susipažino su geležies apdirbimu.

Studento kelionės į Europą – Prancūziją ir Ispaniją – jam įskiepijo madingo minimalizmo skonį. Paties R. Serros stilius – tai didelio masto ir kartu lakoniškos skulptūros.

R. Serrą anksti pastebėjo galerininkai, tačiau jis mieliau kūrė kūrinius ne parodoms salėse, o viešosioms erdvėms. Jo kūriniai puošia pagrindinį Bilbao Guggenheimo muziejaus atriumą, aikštes Londone ir Niujorke, pastatytos Kataro dykumoje ir ant dirbtinio kalno Esene (Vokietija) bei daugelyje kitų viešų vietų.

1981 m. JAV vyriausybė užsakė garsiausiu R. Serros kūriniu minimą „Lenktą arką“ Federalinei aikštei Niujorke. Norėdami pereiti aikštę pėstieji turėjo eiti aplink šį kūrinį ir jis po daugelio nusiskundimų 1989 m. buvo pašalintas. Darbas buvo padalytas į tris dalis ir dabar yra saugomas sandėlyje Brukline.

Be skulptūros, R. Serra taip pat dirbo piešimo, grafikos, vaizdo meno ir kino srityse.

::alfa::Mirė amerikiečių menininkas ir skulptorius Richardas Serra