Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 28 D. | Nekrologas.lt
Richardas Lewisas
1947 BIRŽELIO 29 D. - 2024 VASARIO 27 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Richardas Lewisas (76 metų) vienas garsiausių pasaulio komikų, filmo „Pažabok savo entuziazmą“ žvaigždė

Vasario 27 d. savo namuose, Los Andžele nuo širdies smūgio mirė garsus komikas Richardas Lewisas, žinomas dėl savo juodojo humoro ir vaidmenų filmuose „Viskas, išskyrus meilę“ („Anything but Love“) ir „Pažabok savo entuziazmą“ („Curb Your Enthusiasm“). Jam buvo 76 metai.

Aktorius sirgo Parkinsono liga.

Joyce Lapinsky, Lewiso žmona, „dėkoja visiems už meilę, draugystę ir paramą ir šiuo metu prašo privatumo“, sakoma jo biografo Jeffo Abrahamo išplatintame pranešime.

Filmo „Pažabok savo entuziazmą“ režisierius Larry Davidas teigia apraudantis draugo, su kuriuo draugystė truko visą gyvenimą, mirtį.

„Ričardas ir aš gimėme trijų dienų skirtumu toje pačioje ligoninėje ir didžiąją gyvenimo dalį jis man buvo kaip brolis. Jis turėjo tą retą pačio linksmiausio ir mieliausio žmogaus derinį, – sakoma L. Davido pareiškime. –Tačiau šiandien jis privertė mane verkti ir to niekada jam neatleisiu.“

R. Lewisas, gimęs Brukline, Niujorke ir užaugęs Englevude, Naujajame Džersyje, aštuntojo dešimtmečio pradžioje Niujorke pirmą kartą išbandė savo jėgas stovėdamas ant scenos kartu su kitais komikais. Dešimtmečio viduryje jis jau pasirodė laidoje „Šio vakaro šou su Johnny Carsonu“ bei komedijų klubuose Niujorke ir Los Andžele.

Aktorius ir tiesiogine ir perkeltine prasme buvo laikomas juodojo humoro žanro atstovu. Jo pasirodymuose skambėdavo savigraužos, neurozių ir priklausomybių temos.

R. Lewisas televizijoje debiutavo su „Jaunojo komiko dienoraščiu“ – 90 minučių trukmės filmu, kuris 1979 m. buvo transliuojamas NBC kanale.

Devintajame dešimtmetyje aktorius tapo komedijos žanro žvaigžde. Jis dažnai pasirodydavo tokiuose projektuose kaip „Late Night With David Letterman“ ir „The Howard Stern Show“ bei TV kanalų „Showtime“ ir HBO komedijose.

1989 m. jis kartu su Jamie Lee Curtis vaidino komedijoje „Viskas, išskyrus meilę“, 1993 m. atliko princo Johno vaidmenį Melo Brookso filme „Robinas Hudas: vyrai su pėdkelnėmis“. Devintajame dešimtmetyje R. Lewisas atliko ryškų antraplanį vaidmenį filme „Paliekant Las Vegasą“ ir pasirodė daugybėje televizijos serialų.

TV kanalas „Comedy Central“ įtraukė R. Lewisą į 50 geriausių visų laikų komikų sąrašą ir pelnė vietą GQ žurnalo „20-ojo amžiaus įtakingiausių humoristų“ sąraše.

::alfa::Mirė vienas garsiausių pasaulio komikų