Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 22 D. | Nekrologas.lt
Richardas Foronjy
2024 LIEPOS 16 D. - 1970 SAUSIO 1 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Richardas Foronjy (86), aktorius, vaidinęs filmuose „Kartą Amerikoje“, „Karlito kelias“ ir daugelyje kitų.

Gegužės 19 d. mirė amerikiečių aktorius Richardas Foronjy, nuo 1970-ųjų vaidinęs daugybėje filmų ir televizijos serialų. Kaip skelbia „Variety“, apie 86 metų menininko mirties priežastis nepranešama.

Richardas Edwardas Foronjy gimė 1937 m. Brukline. Jis vaidino daugiau nei 80 kino projektų, įskaitant tokius garsius filmus kaip „Kartą Amerikoje“, „Karlito kelias“, „Pragaro tarnyba“, M.A.S.H.“ ir kituose.

R. Foronjy buvo nepaprasto likimo žmogus. Iki aktorystės jis daugybę metų praleido kalėjime.

Jis buvo suimtas daugiau nei 20 kartų už „klastojimą, banko apiplėšimą, kreditinių kortelių grobstymą, įvairius nusikaltimus ir galvų daužymą... [Kaltas] beveik dėl visko, išskyrus narkotikus ir žmogžudystes“, – 1987 m. „UPI Vernon Scott“ duotame interviu pasakojo aktorius.

Tiesa, jaunuolis iš Bruklino buvo nuteistas tik vieną kartą. Jis 8,5 metų praleido Niujorko kalėjimuose ir į laisvę išėjo jau būdamas 32 metų.

R. Foronjy atliko blogiukų vaidmenis tokiuose filmuose kaip Martino Bresto „Vidurnakčio bėgimas“ (1988), Briano De Palmos „Carlito kelias“ (1993) bei Sergio Leone filme „Kartą Amerikoje“ (1984).

„Augau kaip piktas Bruklino vaikas. Man niekas nerūpėjo“, – yra pasakojęs aktorius. Jis niekada nelankė vidurinės mokyklos, greitai vedė ir susilaukė keturių vaikų.

„Tai nutiko laikais iki kompiuterių. Maniau, kad galėčiau lengvai gyventi klastodamas čekius ir grobdamas kreditines korteles, – sakė jis.

– Man atrodė, kad būtų pelningiau imtis didelių bankų. Taigi aš pradėjau juos plėšti. Pirmasis grobis banke man atnešė 170 tūkst. dolerių. (...) Dosniai leidau pinigus ir išvykau į Europą. Bet galų gale visa tai atsisuko prieš mane. Aš su ginklu užpuoliau advokatą ir policininkai mane sučiupo.“

R. Foronjy sakė, kad būdamas kalėjime perskaitė daugiau nei 500 knygų ir išmoko spausdinti.

Žiūrėdamas CBS televizijos serialą „Kojak“ jis sau pasakęs, kad, jei Telly Savalas gali būti aktorius, ir jis juo galėtų tapti.

„Apgaudinėdamas žmones negalvojau apie vaidybą, – sakė R. Foronjy. – Bet būtent tai ir dariau.“

Jis įsidarbino mėsininku, laisvalaikiu lankė vaidybos pamokas, susirado agentą ir netrukus atsidūrė Holivude.

Jo gyvenimo aprašyme taip pat atsirado tokie filmai kaip „Lošėjas“ (1974), „Pramogos su Diku ir Džeine“(1977), „Žuvis, kuri išgelbėjo Pitsburgą“ (1979), „Tikrieji prisipažinimai“ (1981), „Vaiduoklių medžiotojai II“ (1989) ir kiti.

Jis vaidino televizijos serialuose „Policijos istorija“, „M*A*S*H.“, „San Fransisko gatvės“, „Taksi“.

2020 m. aktorius išleido atsiminimų knygą „Nuo minios iki filmų“.

::alfa::Mirė filme „Kartą Amerikoje%%%% vaidinęs aktorius: prieš aktorystę buvo plėšikas