Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2002 RUGPJŪČIO 18 D. | Nekrologas.lt
Ričardas Gavelis
1950 SPALIO 8 D. - 2002 RUGPJŪČIO 18 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Ričardas Gavelis (51 metų) rašytojas, publicistas, romano „Vilniaus pokeris“ autorius

Žolinės savaitgalį, 2002 m. rugpjūčio 18 d., netikėtai mirė žinomas Lietuvos rašytojas ir publicistas Ričardas Gavelis. Kūrėjo kūną namuose rado jo žmona. Manoma, kad mirties priežastimi tapo sustojusi širdis.

R. Gavelis ėjo 52-uosius metus. Romanų, apsakymų, pjesių ir kino scenarijų autorius, įvairių premijų laureatas R. Gavelis paskutinįjį savo gyvenimo dešimtmetį bendradarbiavo su dienraščiu „Respublika“, savaitraščiu „Veidas“, reiškė savo nuomonę įvairiais visuomenės gyvenimo klausimais televizijos ir radijo laidose.

R. Gavelis gimė 1950 m. lapkričio 8 d. Vilniuje, 1968 m. baigė Druskininkų vidurinę mokyklą, 1973m. fiziko teoretiko diplomu baigė studijas Vilniaus universitete, 1973-1977 m. dirbo Mokslų Akademijos Fizikos institute, po dvejus metus – žurnalų „Mokslas ir gyvenimas“ ir „Pergalė“ redakcijose.

Įsitvirtinęs literatūroje, didžiąją savo kasdienybės dalį skyrė vien kūrybai.

Pasak Lietuvos rašytojų sąjungos, vienas garsiausių šiuolaikinių Lietuvos rašytojų R. Gavelis visuomenės sąmonėje įsitvirtino kaip ryškiausias liberalios mąstysenos reiškėjas prozoje ir publicistikos straipsniuose.

„Jis nuosekliai skelbė laisvo, veiklaus ir atsakingo gyvenimo idėją. Jo meninė kalba išsiskiria racionalumu, konstruktyviu pradu, kuris dera su pasakojimo įtampa, nevaržoma vaizduote ir aistra, akivaizdžiu poreikiu naikinti bet kokius intymaus gyvenimo vaizdavimo tabu, demitologizuoti stingdančius mitus, išvaduoti gimtąją literatūrą iš provincializmo“, – buvo rašoma Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos pranešime žiniasklaidai.

R. Gavelio talentą plačiausiai išgarsino romanas „Vilniaus pokeris“, pasirodęs Lietuvos laisvėjimo įkarštyje 1989 m. ir, anot kolegų rašytojų, „apstulbinęs visuomenę raiškia sovietizmo metastazių analize bei atvirais meilės vaizdais“.

Šie motyvai plėtojami ir turtinami modernios meninės kalbos Vilniaus ciklo romanuose „Vilniaus džiazas“ (1993), „Paskutinioji žemės žmonių karta“ (1995), „Prarastų godų kvartetas“ (1997), „Septyni savižudybės būdai“ (1999). 1991 metais išleistą romaną „Jauno žmogaus memuarai“ kritika įvertino kaip ypač meistrišką totalitarinio režimo meninį atvaizdą.

R. Gavelis taip pat yra išleidęs keturis apsakymų rinkinius, publicistikos knygą "Nemirtingumas" apie mafijos nužudytą žurnalistą Vitą Lingį, prašęs keletą pjesių ir kino scenarijų, jo kūrybos išleista kitomis kalbomis.