Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2022 BIRŽELIO 20 D. | Nekrologas.lt
Regimantas Adomaitis
1937 SAUSIO 31 D. - 2022 BIRŽELIO 20 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Regimantas Adomaitis (85 metų) aktorius, atliko įsimintinus vaidmenis filmuose „Niekas nenorėjo mirti“, „Jausmai“, „Velnio nuotaka“

2022 m. birželio 20 d. eidamas 86-uosius mirė Lietuvos aktorius Regimantas Adomaitis. R. Adomaitis buvo žymus Lietuvos aktorius, vaidinęs kine ir teatre, sukūręs daugybę vaidmenų žymiausiuose Lietuvos kino ir teatro kūriniuose, tarp jų – Vytauto Žalakevičiaus filme „Niekas nenorėjo mirti“ (1967 m.) ir Almanto Grikevičiaus filme „Jausmai“ (1968 m.).

R. Adomaitis už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai yra apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi, taip pat LDK Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos nepriklausomybės medaliu, 2014 m. jam įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Prieš mirtį aktorius kovojo su vėžiu, bet vėliau nutraukė onkologinį gydymą.

Daugiau kaip prieš dešimtmetį R. Adomaitis palaidojo savo žmoną, taip pat aktorę Eugeniją Bajorytę-Adomaitienę, su kuria susipažino Algirdo Dausos ir Almanto Grikevičiaus filmo „Jausmai“ (1968 m.) filmavimo aikštelėje. Su žmona aktorius užaugino tris sūnus – Vytautą (g. 1972 m.), Gediminą (g. 1977 m.) ir Mindaugą (g. 1980 m.).

1962–1963 m. aktorius dirbo Kapsuko ( dabar Marijampolė) dramos teatre, 1963–1967 m. Kauno valstybiniame akademiniame dramos teatre, o nuo 1967 m. – buvo Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius. Teatre R. Adomaičiui teko vaidinti Justino Marcinkevičiaus dramoje „Mindaugas“, Vinco Krėvės „Skirgaila“, Alberto Camus „Kaligula“. Įspūdingi ir aktoriaus vaidmenys kine – režisieriaus Vytauto Žalakevičiaus filme „Niekas nenorėjo mirti“, Arūno Žebriūno „Velnio nuotaka“, Almanto Grikevičiaus „Sodybų tuštėjimo metas“ ir kt.