Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 24 D. | Nekrologas.lt
Ray'us Gartonas jaunesnysis
1962 GRUODŽIO 2 D. - 2024 BALANDŽIO 21 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Ray'us Gartonas jaunesnysis (61), siaubo romanų rašytojas, „Košmaras Guobų gatvėje“ autorius.

Balandžio 21 d., būdamas 61 metų, mirė siaubo romanų rašytojas Ray'us Gartonas jaunesnysis. Jis buvo nominuotas Bramo Stokerio apdovanojimui už romaną „Gyvos mergaitės“ (angl. „Live Girls“).

Romanistas taip pat buvo žinomas dėl savo romanų serijos „Košmaras Guobų gatvėje“ (angl. „A Nightmare on Elm Street“) ir prieštaringai vertinamos knygos „Tamsioje vietoje“ (angl. „In a Dark Place“).

Produktyvusis siaubo romanų autorius, per savo karjerą parašęs beveik 70 knygų, mirė po kovos su plaučių vėžiu.

Stephenas Kingas tviteryje parašė: „Sužinojau, kad mirė Ray'us Gartonas, siaubo romanų rašytojas ir draugas. Tai liūdna žinia ir netektis tiems, kurie mėgavosi jo linksmais, dažnai siurrealistiniais įrašais tviteryje.“

Pats R. Gartonas savo paskyroje neseniai parašė: „Nuo aštuonerių metų norėjau būti rašytoju. Man pasisekė, kad nuo 1984 m. visą gyvenimą praleidau rašydamas visą darbo dieną. Esu parašęs daugiau nei 60 knygų – siaubo ir įtempto žanro romanų, trumpų istorijų, filmų ir televizijos scenarijų. Mano skaitytojai man leido atsiduoti savo meilei rašyti ir aš patiriu didžiulį džiaugsmą bendraudamas su jais.“

R. Gartonas užaugo Andersone, Kalifornijoje, globojamas Septintosios dienos adventistų bažnyčios. Jis lankė tik religines mokyklas, tačiau sulaukęs pilnametystės jis išvyko ir pasinėrė į siaubo fantastiką.

Edgaro Allano Poe, Stepheno Kingo, H. P. Lovecrafto ir kitų gerbėjas debiutavo 1984 m. romanu „Seductions“ (liet. „Vilionės“) ir kitais metais parašytuoju „Darklings“ (liet. „Tamsuoliai“).

R. Gartonas taip pat parašė romanus „Košmaras Guobų gatvėje 4: Svajonių meistras“ ir „Košmaras Guobų gatvėje 5: Svajonių vaikas“, o 1986 m. išleido vampyrų romaną „Gyvos mergaitės“, kuris buvo nominuotas Bramo Stokerio apdovanojimui. Jis taip pat buvo knygos „Tamsioje vietoje“ – knygos, kuri neretai įvardijama kaip negrožinė literatūra, autorius. Šioje knygoje aprašyti tariami paranormalių reiškinių tyrėjų Edo ir Lorraine Warrenų išgyvenimai.

Romanistas 2006 m. pelnė Pasaulio siaubo konvencijos didžiojo meistro apdovanojimą.

::alfa::Po sunkios ligos mirė siaubo romano „Košmaras Guobų gatvėje“ autorius