Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 6 D. | Nekrologas.lt
Pranas Meilus
1933 RUGSĖJO 3 D. - 2024 VASARIO 5 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Pranas Meilus (90 metų) garsus baisogalietis, vienas iš kapelos „Žvangulis“ įkūrėjų

Vasario 5 d. užgeso Baisogalos krašto žmogaus, žymaus šalies žemės ūkio veikėjo, saviveiklininko, gamtos mylėtojo Prano Meilaus gyvybė.

P. Meilus gimė 1933 m. rugsėjo 3 d. Piepaliuose, Rokiškio rajone. 1958 m. su pagyrimu baigė Lietuvos veterinarijos akademiją, įgydamas zootechniko specialybę. Darbinę veiklą pradėjo veterinarijos akademijos mokomajame ūkyje, zootechniko pareigose, po to veiklą tęsė Kretingos rajono žemės ūkio inspekcijoje inspektoriaus-zootechniko pareigose.

Į tuometinį Šeduvos rajono Baisogalos miestelį P. Meilus atvyko 1960 m. ir pradėjo dirbti Lietuvos Gyvulininkystės institute moksliniu darbuotoju. Studijuodamas aspirantūroje parengė mokslinį darbą vadovaujamas mokslininkų L.Aizinbudo, J. Kunsko.

1964 m. Lietuvos žemės ūkio akademijoje apgynė biologijos mokslų daktaro disertaciją „Kai kurių metabolizmo rodiklių didžiajame prieskrandyje, karvių fiziologinio stovio ir produktyvumo tyrimas, šeriant skirtingais būdais karbamidu“.

Tais pačiais metais pradėjo vadovauti Baisogalos eksperimentiniam ūkiui ir jam vadovavo iki 1992 metų. Su kitais mokslininkais sukūrė ir įdiegė į gamybą žemių sukultūrinimo ir jų intensyvaus naudojimo technologiją.

P. Meilus buvo nusipelnęs šalies zootechnikas, valstybinės premijos laureatas.

Baisogaliečiai P. Meilų pagarbiai vadina ir Baisogalos kūrėju, mat daugumą miestelio daugiabučių bei visuomeninių pastatų pastatė ir infrastruktūrą sutvarkė tuomet ne tik Radviliškio rajone, bet ir šalyje gerai žinomas Baisogalos eksperimentinis ūkis, kuriam daugiau kaip 30 metų jis vadovavo.

Jis buvo aktyvus dainų švenčių dalyvis, saviveiklininkas, vienas iš liaudies kapelos „Žvangulis“ įkūrėjų.

Buvo medžiotojas, daug metų vadovavo Baisogalos medžiotojų būreliui. Buvo savo srities profesionalas, jį pažinojusių žmonių, kolegų gerbiamas už dalykiškumą, draugiškumą, paprastumą ir sąmojingumą.

Su žmona Irena užaugino dukras Audronę ir Banguolę, susilaukė šešių anūkų ir penkių proanūkių.