Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2015 GRUODŽIO 12 D. | Nekrologas.lt
Pranas Gailius
1928 SAUSIO 22 D. - 2015 GRUODŽIO 12 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Pranas Gailius (87 metų) Paryžiuje gyvenęs dailininkas, jo darbai eksponuojami pasaulinėse galerijose

2015 m. gruodžio 12 d. Prancūzijoje mirė vienas žymiausių pasaulio lietuvių menininkų, iš Žemaitijos kilęs modernistas Pranas Gailius.

Paryžiuje ir Aix en Provence gyvenęs dailininkas P. Gailius iš Lietuvos pasitraukė per Antrąjį pasaulinį karą, gyveno Strasbūre, Paryžiuje mokėsi Fernando‘o Leger meno akademijoje, Aukštojoje nacionalinėje dailės mokykloje.

Dailininkas P. Gailius kūrė tapybą, grafiką, koliažus, skulptūras, knygas. Jo autorinės parodos vyko Vokietijoje, Švedijoje, Kanadoje, JAV, Japonijoje ir kitur. Prano vardu velionis buvo gerai žinomas Paryžiaus galerijose, jo kūrybos turi įsigijusi Nacionalinė Prancūzijos biblioteka, Prancūzijos modernaus meno centras (Centre Georges Pompidou-Beaubourg), kitų šalių muziejai.

Lietuvos laisvės laikais P. Gailius ne kartą lankėsi tėvynėje, čia buvo surengtos kelios autorinės ir grupinės Paryžiaus lietuvių parodos. Menininko kūryba garsi tapybos ciklais: „Moterų aktai“, „Jautrūs paviršiai“, „Žalias noras“, grafikos ciklais „Incablock“, „D‘un bel Orient“ (Gražieji Rytai), „Expression oblitérée” (Išraiškos fiksavimas), spalvotų graviūrų ciklu pagal biblines Dovydo psalmes.