Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 SAUSIO 8 D. | Nekrologas.lt
Phillas Niblockas
1933 SPALIO 2 D. - 2024 SAUSIO 8 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Phillas Niblockas (89 metų) vienas žinomiausių Niujorko muzikos ir kino eksperimentatorių

2024 m. sausio 8 d. Niujorke mirė vienas pagrindinių Niujorko eksperimentinio meno ir muzikos atstovų Phillas Niblockas. Jam buvo 90 metų. Apie tai pranešė kuratorinė platforma „Blank Forms“, orientuota į eksperimentinį atlikimą ir muziką.

Šis atlikėjas ir kompozitorius ne kartą lankėsi Lietuvoje.

P. Niblockas pasitelkdamas tokius instrumentus, kaip violončelė, dūdmaišis ir kiti, kūrė drone stiliaus muziką. Jis išlieka geriausiai žinomas dėl savo sukurtų laisvųjų garsų< Menininkas taip pat yra sukaupęs didžiulę fotografijos, filmų ir vaizdo įrašų kūrybą.

Bandymai klasifikuoti jo įvairiapusę produkciją buvo labai įvairūs. Kai kurie jį vadino struktūralistu, minimalistu ar tiesiog muzikantu. Tačiau P. Niblockas, nepaisydamasi skirstymo į kategorijas, pirmenybę teikė terminams „kompozitorius“ ir „tarpdisciplininis menininkas“. Jis yra pareiškęs, kad savo įvairiuose darbuose nemato jokių konceptualių sąsajų linijų.

Vienas žinomiausių jo darbų yra „The Movement of People Working“– 1973–1992 m. nufilmuota filmų serija. Nuo Lesoto iki Brazilijos P. Niblockas filmavo dirbančius žmones, atliekančius tokias užduotis kaip žvejyba ir valčių taisymas. Nors šie filmai buvo nebylūs, P. Niblockas ir jo kolegos per jų demonstravimą dažnai grodavo muziką gyvai. Kūrinys buvo eksponuojamas tokiose meno erdvėse, kaip „Pirelli HangarBicocca“ Milane arba „Kulturquartier“ Berlyne.

Menininkas gimė 1933 m. Andersone, Indianos valstijoje. Vėliau studijavo ekonomiką Indianos universitete. Baigęs studijas, jis dvejus metus praleido JAV armijoje, o 1958 m. atsidūrė Niujorke. Viename interviu jis teigė, kad tuomet jie neketino tapti menininku, bet lankė tiek daug koncertų, kad ilgainiui menas jį įsiurbė.

Jis tapo džiazo muzikanto Duke'o Ellingtono fotografu, o septintojo dešimtmečio pabaigoje dirbo su tokiomis šokėjomis kaip Lucinda Childs ir Elaine Summersas.

E. Summersas 1968 m. Soho kvartale įkūrė studiją „Experimental Intermedia“. 1985 m. šiai organizacijai ėmėsi vadovauti P. Niblockas. Įsikūrusi Niblocko kinų kvartalo lofte, ji tapo avangardinės muzikos meka.

Nors dauguma P. Niblocko kūrinių buvo tvirtai susieti su muzikos pasauliu, jis taip pat pasirodydavo meno muziejuose, tarkime, 1979 m. vykusioje Modernaus meno muziejaus garso meno parodoje. 2017 m. „Tate Modern“ Londone P. Niblockas pristatė instaliacijos stiliaus kūrinius, apimančius šokį, filmus ir gyvą muziką.