Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2023 GRUODŽIO 28 D. | Nekrologas.lt
Petras Valskys
2023 GRUODŽIO 27 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Petras Valskys – Kuršėnų miesto garbės pilietis, režisierius, studijos „Ikaras“ įkūrėjas

2023 m. gruodžio 27 d. Anapilin iškeliavo Kuršėnų miesto garbės pilietis, teatro šviesulys, režisierius Petras Valskys.

„Kultūros centro bendruomenę pasiekė liūdna žinia – amžinojo poilsio išėjo, Kuršėnų miesto garbės pilietis, kultūros centro teatro šviesulys Petras Valskys“, – tokia žinia pasidalino Šiaulių rajono kultūros centras.

2020-ais P. Valskys ir jo žmona Leontina tapo Kuršėnų garbės piliečiais. Tačiau Leontina apdovanojimo nesulaukė – mirė 2020-ųjų rudenį. Ruoštasi šias regalijas įteikti per jų įkurto vaikų ir jaunimo teatro studijos „Ikaras“ 35-metį.

Be kūrybingųjų Valskių buvo neįsivaizduojamos Kuršėnų miesto, Šiaulių rajono šventės, jų vadovaujami teatrai „Ikaras“ ir „Mozaika“ sėkmingai pasirodo konkursuose, šalies ir užsienio festivaliuose. L. ir P. Valskių rūpesčiu Kuršėnams ir Šiaulių rajonui sugrąžintas, įprasmintas Kazimieros Kymantaitės atminimas.

Į žmonos Leontinos gimtinę – Kuršėnus atvažiavo dvejus metus padirbėję Lentvaryje. Kultūros namai čia dar tik buvo statomi.

„Valgyklos rūsyje radau patalpėlę, susikaliau scenikę. Partijos sekretorius gyveno netoliese, nustebo, ką mes vakarais ten veikiame, nes matydavo, kad aš su arbatinuku ateinu, po to susirenka vyrai...“, – apie savo darbo pradžią Kuršėnuose „Šiaulių naujienoms“ yra pasakojęs sakęs P. Valskys.

Už neeilinę kūrybinę veiklą vaikų ir jaunimo teatras „Ikaras“ yra pelnęs „Aukso paukštę“.