Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 10 D. | Nekrologas.lt
Petras Panavas
1933 RUGSĖJO 6 D. - 2024 BALANDŽIO 10 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Balandžio 10 d. amžinojo poilsio iškeliavo Utenos krašto garbės pilietis, mokytojas, poetas, prozininkas, dramaturgas Petras Panavas. Šią žinią socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pranešė Utenos rajono savivaldybė. Rašytojui buvo 90 m.

„Poetas daugybę savo gyvenimo metų atidavė pedagoginei ir visuomeninei veiklai, lietuviško žodžio puoselėjimui. P. Panavas yra išleidęs keliolika poezijos rinkinių, didelė dalis jo kūrybos yra įtraukta į almanachus.Iš Dievo rankų – į Dievo rankas. Gyvenimo gijai nutrūkus, ramaus Amžinojo poilsio.

Užjaučiame žinomo rašytojo artimuosius, draugus bei šeimą“, – rašoma Utenos rajono savivaldybės pranešime.

Šviesaus atminimo Petras Panavas gimė 1933 m. rugsėjo 6 d. Vingiriuose, Ignalinos rajone.

Kaip rašoma Lietuvos rašytojų sąjungos puslapyje, vidurinę mokyklą P. Panavas baigė Ignalinoje, vėliau dirbo kultūros namuose, tarnavo kariuomenėje. Neakivaizdiniu būdu studijavo Vilniaus universitete, 1964 m. baigė Istorijos-filologijos fakultetą. Ilgą laiką dėstė lietuvių kalbą ir literatūrą, istoriją Cirkliškio žemės ūkio technikume, Švenčionių rajone. Nuo 1972 m. gyveno Utenoje, čia dirbo mokytoju pagrindinėse, vidurinėse mokyklose, rajono mero patarėju.

Publikavęs atsiminimų fragmentų apie A. Miškinį, J. Šiožinį, P. Širvį, J. Baltušį, Č. Kudabą, E. Šimkūnaitę. Jo istorinės dramos „Daumantas“ motyvais Utenos kultūros centro „Žaliaduonių“ teatras pastatęs spektaklį. Kūrybos įtraukta į almanachus „Poezijos pavasaris“, „Verdenė“, „Birželio sodai“, „Žiemos žodžiai“, įvairius eilėraščių rinkinius ir rinktines.

P. Panavas – Lietuvos rašytojų sąjungos narys nuo 1979 m.

2003 m. rašytojui skirta Antano Miškinio premija už poezijos rinktinę „Ateini, praeini, nueini…“, 2004 m. – Miko ir Kipro Petrauskų premija, o 2011 m. įteikta Vlado Šlaito premija už atsiminimų knygą „Įkvėpimo auka“.

2018 m. P. Panavui suteiktas Utenos garbės piliečio vardas.