Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 10 D. | ELTA
Peteris Higgsas
1929 GEGUŽĖS 29 D. - 2024 BALANDŽIO 8 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Peteris Higgsas (94), mirė britų mokslo milžinas, sugalvojęs Higgso bozono dalelės idėją.

Sulaukęs 94 metų balandžio 8 d. mirė britų fizikas Peteris Higgsas, kurio teorija apie elementariąją dalelę – vadinamąjį Higgso bozoną – jam kartu su kitais mokslininkais atnešė Nobelio fizikos premiją, antradienį pranešė Edinburgo universitetas.

„Jis ramiai mirė namie pirmadienį, balandžio 8 d., po trumpos ligos“, – sakoma Škotijos universiteto pranešime, kuriame jis vadinamas „puikiu mokytoju ir mentoriumi, įkvėpusiu ištisas jaunųjų mokslininkų kartas“.

P. Higgsas beveik penkis dešimtmečius buvo šio universiteto profesorius.

Jis savo novatorišku teoriniu darbu padėjo paaiškinti, kaip Visata įgyja masę, taip išspręsdamas vieną didžiausių fizikos galvosūkių ir vadovėliuose atsidurdamas šalia Alberto Einsteino ir Maxo Plancko.

Jo 1964 m. sukurta teorija apie masę suteikiančią dalelę, kuri tapo žinoma kaip Higgso bozonas arba „dieviškoji dalelė“, pelnė jam ir belgų fizikui Francois Englertui 2013 metų Nobelio fizikos premiją.

Tai įvyko po metais anksčiau atliktų eksperimentų Europos branduolinių tyrimų organizacijos (CERN) Didžiajame hadronų priešpriešinių srautų greitintuve, o P. Higgso teorija, praėjus beveik pusei amžiaus, buvo galutinai patvirtinta.

„Peteris Higgsas buvo nepaprasta asmenybė – tikrai talentingas mokslininkas, kurio vizija ir vaizduotė praturtino mūsų žinias apie mus supantį pasaulį, – sakė Edinburgo universiteto prorektorius Peteris Mathiesonas. – Jo novatoriškas darbas motyvavo tūkstančius mokslininkų, o jo palikimas ir toliau įkvėps daugelį ateinančių kartų.“

::alfa::Mirė „dieviškosios dalelės“ – Higso bozono – atradėjas Peteris Higgsas