Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 KOVO 25 D. | Nekrologas.lt
Peteris Eötvösas
1944 SAUSIO 2 D. - 2024 KOVO 24 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Peteris Eötvösas (80), kultinis vengrų kilmės kompozitorius, dirigentas, pasaulinio garso muzikos interpretatorius.

Eidamas 81-uosius metus kovo 24 d. mirė vienas įžymiausių šių laikų operos kompozitorių, vengrų dirigentas Peteris Eötvösas, pranešė laikraštis „Magyar Nemzet“.

Operos pasaulis neteko kultinio kompozitoriaus, kuris Vilniuje dirigavo didžiausiame visoje Rytų Europoje naujosios muzikos festivalyje „Pasaulio muzikos dienos 2008“.

P. Eötvösas buvo laikomas kultine figūra šiuolaikinės muzikos pasaulyje, vienas geidžiamiausių ir dažniausiai operos teatruose statomų šiuolaikinių operų autorių.

Jo šeima sakė, kad jis mirė po ilgos, sunkios ligos.

P. Eötvösas yra kelių šiuolaikinių operų autorius, iš kurių žinomiausios – „Trys seserys“, „Auksinis drakonas“, „Angelai Amerikoje“, „Meilė ir kiti demonai“. Libretai operoms parašyti rusų, anglų, vokiečių ir prancūzų kalbomis, pirmoji jo opera gimtąja vengrų kalba buvo paskelbta tik 2023 m.

Be to, jis yra kūrinių simfoniniam orkestrui, madrigalų komedijų, kelių filmų garso takelių autorius.

Kaip dirigentas P. Eötvösas daugiausia dirbo su XIX a. muzika. Jis buvo pagrindinis kviestinis Geteborgo simfoninio orkestro, Vienos radijo orkestro ir „Radio France“ filharmonijos orkestro dirigentas.

Savo kaip kompozitoriaus karjerą jis pradėjo kurdamas būtent teatrui, yra sukūręs muziką daugiau kaip 20 kino filmų.

Drama tarsi buvo užkoduota jo kraujyje, jis jautė ir žinojo, kaip tai veikia žmones, kokiomis priemonėmis galima paveikti klausytojo emocijas. Neretai jis dar vadinamas žmogumi, turinčiu teatrinį instinktą. Šis instinktas jaučiamas visoje jo kūryboje – ne tik jo sukurtose operose, tačiau ir simfoninėje bei kamerinėje muzikoje. Jam buvo labai svarbus muzikos vaizdingumas, akustinis veiksmas. Galbūt tai ir lėmė jo muzikos įtaigumą bei populiarumą.

Savo gimtinėje jis du kartus buvo apdovanotas Nacionalinės Asamblėjos įsteigtu aukščiausiu menininkų apdovanojimu – Kossuth prizu. Antrąją premiją jis gavo prieš pat savo mirtį, kovo 19 d.

::alfa::Operos pasaulis neteko garsaus nūdienos kompozitoriaus Peterio Eötvöso