Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 GEGUŽĖS 1 D. | ELTA
Paulas Austeris
1947 VASARIO 3 D. - 2024 BALANDŽIO 30 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Paulas Austeris (77), vienas žymiausių JAV rašytojų, „Niujorko trilogijos“ autorius.

Mirė vienas žymiausių šiuolaikinių JAV rašytojų Paulas Austeris. „Niujorko trilogijos“ autorius, kuriam buvo 77-eri, mirė antradienį nuo vėžio sukeltų padarinių, pranešė „The New York Times“ ir britų „Guardian“, remdamiesi P. Austerio patikėtine Jacki Lyden.

P. Austeris gimė 1947 m. Niuarke žydų imigrantų šeimoje ir jau jaunystėje svajojo tapti rašytoju. Jis studijavo literatūrą Niujorke ir Prancūzijoje ir pradžioje užsidirbo dėstytojaudamas ir atlikdamas vertimus.

Persilaužimas P. Austeriui pavyko devintajame dešimtmetyje, kai sukūrė „Niujorko trilogiją“ – tris detektyvines istorijas pavadinimais „Stiklo miestas“, „Šmėklos“ bei „Užrakintas kambarys“. Vėliau, parašęs tokias knygas kaip „Mėnulio rūmai“, „Ponas Vertigo“ ir „Iliuzijų knyga“, jis įsitvirtino kaip bestselerių autorius.

P. Austerio personažai, kuriems neretai įtaką darė jo paties gyvenimo istorija, yra ekscentriški, vieniši. Ieškodami savęs, jie pasiklysta tamsiose bedugnėse ir neaiškiuose užkaboriuose. Nenuspėjami, atsitiktiniai įvykiai ženklina jų egzistenciją ir skatina filosofinius apmąstymus apie meną ir kultūrą, tapatybę, gyvenimą ir mirtį.

Netolimoje praeityje P. Austeris išleido kelis didelės apimties kūrinius, įskaitant 2017 m. pasirodžiusį daugiau kaip tūkstančio puslapių romaną „4 3 2 1“ ir maždaug 800 puslapių amerikiečių autoriaus Stepheno Crane (1871-1900) biografiją. Praėjusį lapkritį JAV pasirodė P. Austerio romanas „Baumgartneris“.

::alfa::Mirė vienas žymiausių JAV rašytojų, „Niujorko trilogijos“ autorius