Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 KOVO 13 D. | Nekrologas.lt
Paulas Alexanderis
1946 SAUSIO 30 D. - 2024 KOVO 11 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Paulas Alexanderis (78) amerikietis, „žmogus su geležiniais plaučiais“.

Sulaukęs 78 metų kovo 11 d. mirė amerikietis Paulas Alexanderis, kuris po persirgto poliomielito 1952-aisiais gavo tuomet vienintelę išgyventi padėjusią priemonę – „geležinius plaučius“ (angl. iron lung), specialų įrenginį, leidusį tūkstančiams žmonių išgyventi dalinį paralyžių.

Pranešimas apie tai pasirodė „GoFundMe“ aukojimo platformoje.

Puslapio administratorius Christopheris Ulmeris rašė: „Vakar mirė „žmogus su geležiniais plaučiais“ Paulas Alexanderis. Vaikystėje susirgęs poliomielitu, jis daugiau nei 70 metų gyveno „geležiniuose plaučiuose“. Per tą laiką Paulas baigė koledžą, tapo teisininku ir tekstų autoriumi. Jo istorija pasklido visame pasaulyje. Įkvepiančiu pavyzdžiu jis liks ir toliau.“

1952 m. Paulas buvo Teksaso valstijoje, Dalase gyvenęs laimingas, judrus ir sveikas šešiametis berniukas. Tačiau tais metais Jungtinėse Valstijose kilo didžiausias pavienis poliomielito protrūkis.

Paulas užsikrėtė šia infekcija ir per šešias dienas jo gyvenimas apvirto aukštyn kojomis. Iš sveiko, bėgiojančio, besišypsančio ir aktyvaus berniuko jis vos per savaitę virto ligoniu, negalinčiu nei kalbėti, nei ryti, nei kosėti, nei kvėpuoti.

Taip prasidėjo jo gyvenimas, priklausomas nuo mechaninio ventiliatoriaus – geležinių plaučių – malonės. Daugelis jam prognozavo greitą mirtį, o jis sugebėjo baigti mokslus, tapti advokatu, parašyti knygą.

Pokario metais poliomielito epidemija buvo pasiekusi tokį lygį, kad buvo kuriami ištisi „geležinių plaučių“ centrai, kuriuose paralyžiuotieji buvo guldomi keliais aukštais.

Iš barokameros P. Alexanderis galėjo išeiti tik kelias valandas per dieną. Pastaruoju metu jis jau nebegalėjo to daryti.

2020 m. buvo išleista P. Alexanderio autobiografinė knyga „Trys minutės šuniui. Istorija apie žmogų, gyvenantį „geležiniuose plaučiuose“.

Anot „Gizmodo“, P. Alexanderis – vienas iš paskutiniųjų žmonių JAV, kurie vis dar gyveno šiuose pasenusiuose metaliniuose karkasuose. 2013-aisiais tarptautinė poliomielitą išgyvenusius žmones vienijanti organizacija suskaičiavo JAV 6–8 tokius žmones, tačiau, kiek jų išgyveno iki šios dienos, tiksliai nežino niekas.

::alfa::Mirė „žmogus su geležiniais plaučiais“: vyras 70 metų gyveno geležinėje kapsulėje