Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 29 D. | Nekrologas.lt
Olga Fikotová
1932 LAPKRIČIO 13 D. - 2024 BALANDŽIO 12 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Olga Fikotová (91), disko metikė, olimpinio aukso medalio laimėtoja.

Balandžio 12 d., sulaukusi 91 metų, mirė Olga Fikotová, – olimpinių žaidynių aukso medalius laimėjusi ir rekordus pasiekusi disko metikė, kurios romanas su amerikiečių sportininku Halu Connolly sukėlė audrą gimtojoje šalyje Čekoslovakijoje.

Anuometinėje Čekoslovakijoje gimusi O. Fikotová sportininke tapo Šaltojo karo metais. Prahos Karolio universitete studijavusi medicinos studentė buvo išrinkta atstovauti savo šaliai 1956 m. Melburne vykusiose olimpinėse žaidynėse. Ji laimėjo aukso medalį – vienintelį auksą, kurį tais metais pelnė Čekoslovakija – ir pateko į pasaulio sporto olimpą.

Jos šlovę dar labiau pakurstė romanas su amerikiečiu kūjo metiku Halu Connolly, taip pat aukso medalio laimėtoju. Vakarų žiniasklaidos palankiai sutiktos, 1957 m. vykusios vestuvės galiausiai buvo palaimintos Čekoslovakijos prezidento Antonino Zápotocký ir tapo tikra žiniasklaidos sensacija. Nepaisant to, O. Fikotovą komandos draugai atstūmė.

O. Fikotová dar kelis kartus įrodė, kad yra pasaulinio lygio sportininkė. Ji varžėsi už Jungtinių Valstijų rinktinę keturiose paskesnėse olimpinėse žaidynėse. 1972 m. Miunchene vykusiose žaidynėse ji padėjo iškovoti Amerikos komandai ne vieną olimpinį apdovanojimą.

1968 m. ji parašė knygą „Likimo žiedai“, kurioje išsamiai aprašė savo romaną su H. Connolly. Deja, 1974 m. pora išsiskyrė.

O. Fikotová ilgą laiką dirbo kūno rengybos trenere.

::alfa::Mirė olimpinė čempionė, pakerėjusi pasaulį savo meilės istorija