Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2023 GRUODŽIO 7 D. | Nekrologas.lt
Normanas Learas
1922 LIEPOS 27 D. - 2023 GRUODŽIO 5 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Normanas Learas (101 metų) televizijos prodiuseris, scenaristas, serialo „Šeimos reikalai“ kūrėjas

Būdamas 101 metų amžiaus mirė žinomas televizijos prodiuseris bei scenaristas Normanas Learas, kurio novatoriškos XX amžiaus 8-o ir 9-o dešimtmečių komedijos sukėlė revoliuciją Amerikos pramogų pasaulyje.

N. Learas, kurio mirtį laikraščiui „The New York Times“ ir kitoms žiniasklaidos priemonėms patvirtino šeimos atstovė spaudai, sukūrė tokius populiarius televizijos serialus kaip „Šeimos reikalai“ („All in the Family“) ir „Džefersonai“ („The Jeffersons“).

N. Learas gimė 1922 m. liepos 27 d. Hartforde, Konektikuto valstijoje. Jo vaikystė nebuvo laiminga. Kai jam buvo 9 metai, jo tėvas pateko į kalėjimą už sukčiavimą ir mama išsiuntė jį gyventi pas senelius.

Vėliau jis mokėsi Emersono koledže Bostone,. Nebaigęs mokslų išvyko kariauti Antrajame pasauliniame kare. Jis prisijungė prie JAV armijos oro pajėgų ir atliko 52 kovines misijas Vokietijoje ir Italijoje.

Po karo jis persikėlė į Holivudą, kur pramogų industrijoje pasiekė neįtikėtinos sėkmės, kuri buvo vainikuota Oskaru už 1968 m. sukurtos komedijos „Skyrybos amerikietiškai“ scenarijų.

Per savo ilgą karjerą N. Learas pelnė daugybę kitų apdovanojimų, įskaitant šešis „Emmy“, „Auksinį gaublį“. 1984 m. jis buvo įtrauktas į Televizijos akademijos šlovės muziejų.