Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 VASARIO 28 D. | Nekrologas.lt
Nikolajus Ryžkovas
1929 RUGSĖJO 28 D. - 2024 VASARIO 28 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Nikolajus Ryžkovas (94 metų) buvęs Sovietų Sąjungos ministras pirmininkas

Eidamas 95-uosius metus vasario 28 d., trečiadienį, mirė rusų politikas Nikolajus Ryžkovas – buvęs Sovietų Sąjungos ministras pirmininkas. Tai Maskvoje pranešė Rusijos Federacijos Tarybos pirmininkė Valentina Matvijenko.

N. Ryžkovas tik spalį pasitraukė iš Federacijos Tarybos, kurioje dirbo 20 metų. 1929 m. rugsėjo 28 d. gimęs N. Ryžkovas savo kadenciją aukštuosiuose parlamento rūmuose baigė „anksčiau laiko“, tada rašė dienraštis „Vedomosti“.

Komunistų partijos vadovo pareigas einant Michailui Gorbačiovui, N. Ryžkovas devintajame dešimtmetyje buvo SSRS Ministrų Tarybos pirmininkas. Būdamas šiame poste, jis nuo 1985 m. reikšmingai prisidėjo prie M. Gorbačiovo reformų politikos vykdymo.

Kaip rašo „The News York Times“, antrąjį galingiausią postą Sovietų Sąjungoje postą užėmęs N. Ryžkovas prisiėmė didžią dalį kaltės dėl Sovietų Sąjungos ekonominio chaoso, apėmusio šalį paskutiniais komunistinio valdymo metais ir lėmusį SSRS politinį žlugimą.

Ukrainos Donecko srityje gimusį ir jaunystėje suvirintoju dirbusį N. Ryžkovą „Vedomosti“ pavadino vienu svarbiausių sprendimų priėmėju paskutiniaisiais Sovietų Sąjungos gyvavimo metais. Jis, be kita ko, po nelaimės Černobylio elektrinėje 1986-aisiais vadovavo branduolinės katastrofos padarinių likvidavimo krizės štabui.

Žlugus Sovietų Sąjungai, N. Ryžkovas 1991 m. pralaimėjo prezidento rinkimus Borisui Jelcinui.

Dešimtajame dešimtmetyje jis pradžioje Valstybės Dūmoje atstovavo su Ukraina besiribojančiam Belgorodo regionui ir po daugybės kitų funkcijų 2003-iaisiais buvo išrinktas į Federacijos Tarybą.

N. Ryžkovas gimė 1929 m. rugsėjo 28 d. Dzeržinske, Ukrainoje. Mažai žinoma apie jo šeimos kilmę. Jis mokėsi Kramatorsko mašinų gamybos technikos mokykloje, dirbo cecho viršininku, geležinkelio skyriaus viršininku ir kasybos meistru.

1956 m. įstojo į Komunistų partiją, o 1959 m. baigė Uralo politechnikos institutą Sverdlovske (dabar Jekaterinburgas). Pradėjo dirbti suvirintoju netoliese esančioje sunkiųjų mašinų gamykloje „Uralmaš“ ir pamažu kopė karjeros laiptais. 1965 m. jis tapo vyriausiuoju inžinieriumi, vėliau gamyklos direktoriaus pavaduotoju, o 1970 m. – gamyklos direktoriumi.

1975 m. buvo perkeltas į Maskvą ir tapo Sunkiųjų ir transporto mašinų gamybos ministerijos pirmuoju pavaduotoju, 1979 m. buvo paskirtas JAV Valstybinio planavimo komiteto pirmininko pirmuoju pavaduotoju, o po dvejų metų išrinktas į Komunistų partijos Centro komitetą. 1982 m. jis buvo paskirtas į partijos sekretoriatą vadovauti jos ekonomikos skyriui.

N. Ryžkovo (kaip, beje, ir M. Gorbačiovo) didžiuoju globėju tapo tuometinis Komunistų partijos generalinis sekretorius Jurijus V. Andropovas.

N. Ryžkovui buvo taikomos Vakarų sankcijos, nes rėmė neteisėtą Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją 2014 m.

::alfa::Mirė buvęs Sovietų Sąjungos ministras pirmininkas Nikolajus Ryžkovas