Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2018 RUGSĖJO 17 D. | Nekrologas.lt
Nijolė Gelžinytė
1938 KOVO 17 D. - 2018 RUGSĖJO 17 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Nijolė Gelžinytė (81 metų) aktorė, legendinių spektaklių „Haroldas ir Modė“ bei „Pepė ilgakojinė“ atlikėja

Eidama 81—uosius metus 2018 m. rugsėjo 17 d. Anapilin išėjo teatro ir kino aktorė Nijolė Gelžinytė.

Baigusi pedagogės Irenos Vaišytės aktorinio meistriškumo kursą, N. Gelžinytė Valstybiniame jaunimo teatre pradėjo dirbti nuo pat jo įkūrimo pradžios. Sukūrė pagrindinius vaidmenis spektakliuose „Stiklinis Žvėrynas“ (rež. Gintas Žilys), „Pepė Ilgakojinė“ (rež. Vytautas Čibiras), „Vakarienė penkiems“ (rež. Dalia Tamulevičiūtė).

Vienas įsimintiniausių N. Gelžinytės vaidmuo – Modė spektaklyje „Haroldas ir Modė“ (rež. Dalia Tamulevičiūtė). Spektaklio „Haroldas ir Modė“ pagal Collino Higginso, Jean-Claude Carrière’o pjesę premjera įvyko 1982 m. gruodžio 28 d. Spektaklis buvo vaidinamas du dešimtmečius, iki 2002 metų. Iš viso „Haroldas ir Modė“ buvo suvaidintas 282 kartus. Pagal populiarumą jis – trečias Jaunimo teatro istorijoje po „Kvadrato“ (rež. Eimuntas Nekrošius) ir „Skapeno klastų“ (rež. Vytautas Čibiras).

N. Gelžinytės Modė ir S. Bareikio Haroldas tapo ne vienos žiūrovų kartos mylimais personažais. Jaunuolio Haroldo meilė aštuoniasdešimtmetei Modei išreiškė jauniems žmonėms artimą savęs ieškojimo ir kūrybos laisvės idėją. Sausakimšoje salėje daugelis yra žiūrėjęs spektaklį po kelis kartus. Nepamirštama buvo ir vaikų pamilta Nijolės Gelžinytės Pepė Ilgakojinė. Spektaklis pasirodė 1971 metais ir kelioms žiūrovų kartoms tapo šviesiausiu vaikystės teatro prisiminimu. 1999 metais aktorė išėjo iš Jaunimo teatro.

1998 metais Vilniaus universitete Nijolė Gelžinytė įkūrė teatro studiją „Teatriukas“. Keistuolių teatre 1997 metais pastatė Čechovo „Žuvėdra“. Aktorė sukūrė vaidmenis Lietuvos kino studijos filmuose „Sužeista tyla“ (rež. Algimantas Kundelis ), „Metai baigiasi saulėlydžiu“ (rež. Sigitas Siudikas). Taip pat yra sukūrusi vaidmenis televizijos serialuose „Giminės“ ir „Atžalos“ (rež. Saulius Vosylius). Apie Nijolę Gelžinytę sukurtas dokumentinis filmas „Kambariai be durų“ (režisierius Edmundas Zubavičius). Nijolei Gelžinytei 1978 m. buvo suteiktas nusipelniusios artistės garbės vardas.