Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2023 RUGSĖJO 13 D. | Nekrologas.lt
Mykolas Mauricas
1948 LIEPOS 12 D. - 2023 RUGSĖJO 6 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Mykolas Mauricas ( metų) mokslininkas, Imunologijos instituto vadovas

2023 m. rugsėjo 6 d. mokslo bendruomenė neteko žymaus imunologo, Lietuvos mokslo premijos laureato Mykolo Maurico (1948–2023).

Mokslininkas 1971 m. baigė Lietuvos veterinarijos akademiją. Nuo 1973 m. dirbo Biochemijos institute, o 1985–2003 ėjo Biotechnologijos instituto Imunologijos skyriaus vadovo pareigas. Vėliau nuo 2003 m. buvo Imunologijos instituto direktoriaus pavaduotojas, o nuo 2007 m. – ir šiam institutui vadovavo.

Nuo 2010 m. iki 2013 m. buvo Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Inovatyvios medicinos centro direktoriaus pavaduotojas mokslui, nuo 2013 – šio centro Imunologijos skyriaus vedėjas; vyriausiasis mokslo darbuotojas.

M. Mauricas 1983 m. stažavosi Leipcigo universitete, buvo Lietuvos imunologų draugijos viceprezidentas (1998–2012), o iki 2016 m. – prezidentas.

Buvo Europos imunologų draugijų federacijos, nuo 1992 Pasaulio imunologų draugijų sąjungos narys.

Jo mokslinio darbo svarbiausia sritis – imuninio atsako mechanizmų tyrimas in vitro ir in vivo.

M. Mauricas reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos biotechnologijos pramonės vystymo, kuriant rekombinantinius citokinus ir vertinant jų biologinį aktyvumą. Paskelbė apie 50 mokslinių straipsnių, su kitais kolegomis užregistravo 5 patentus.

2004 m. kartu su Vladu Bumeliu, Jonu Henriku Pesliaku ir Vytautu Naktiniu apdovanotas Lietuvos mokslo premija už darbų ciklą „Terapiniai rekombinatiniai baltymai ir jų panaudojimas medicinoje“.