Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BALANDŽIO 4 D. | Nekrologas.lt
Modestas Saukaitis
2024 BIRŽELIO 20 D. - 1970 SAUSIO 1 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Modestas Saukaitis – menininkas ir restauratorius

„Išėjo menininkas, restauratorius, leidyklos draugas Modestas Saukaitis“, – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pranešė leidykla „Kitos knygos“.

„Jo gyvenimas buvo itin spalvingas. 2001 rugsėjo 11 d. jis skrido į JAV, buvo per plauką nuo teroro aktų. Turėjo dar kelis tokius artimus prasilenkimus su mirtimi. Modestas buvo žmogus šventė – dovanojo savo istorijas, žinias, patį savo buvimą, kurio pilna leidykla. Jo darbų yra Italijoje, Amerikoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Leidykloje, be kitų darbų, jis kūrė Onos Šimaitės, bibliotekininkės, gelbėjusios žydų vaikus iš geto, portretą, kabantį VU bibliotekoje.

Per knygų muges Modestas maitindavo „Kitų knygų“ stendą. Vieną kartą pagamino didžiulį puodą troškintų kopūstų. Buvo labai juokinga, kai žmonės prie stendo klausdavo: „Hm, iš kur šitas kvapas?“ Turbūt apie mūsų pietus tada žinojo visa 5-a „Litexpo“ salė! Rūpestingas, mylintis, jautrus ir ekscentriškas. Toks buvo Modestas“, – skelbia leidyklos bendruomenė.

Atsisveikinimas su menininku vyks balandžio 5 d. nuo 16.30 iki 17.30 Šv. Onos bažnyčioje, ten kun. Juozapas aprodys Modesto restauruotas bažnyčios vertybes, 17.30 šv. Mišios, nuo 19 iki 23 val. – atsisveikinimas Užupio kavinės galinėje salėje su atsiminimais, draugų parinktu garso takeliu ir nuotraukomis.

Laidotuvės vyks šeštadienį (balandžio 6 d.) Lėbartų kapinėse Klaipėdoje. 12.30 val. susitinkama Priekulės miestelio (netoli Klaipėdos) bažnyčioje, kur bus laikomos šv. Mišios, o su kun. Viktoru bus apžiūrimi Modesto Saukaičio darbai bažnyčioje.

::alfa::Mirė menininkas ir restauratorius Modestas Saukaitis