Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2022 GRUODŽIO 11 D. | Nekrologas.lt
Mikalojus Novikas
1940 BALANDŽIO 19 D. - 2022 GRUODŽIO 11 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Mikalojus Novikas (81 metų) kompozitorius, populiariųjų dainų „Putinai“, „Žalioj stotelėje“ autorius

2022 m. gruodžio 11 d., eidamas 82-uosius mirė kompozitorius, pedagogas, kolekcininkas Mikalojus Novikas.

Vienas ryškiausių lietuviškos estradinės dainos mokyklos kūrėjų M. Novikas yra parašęs apie 500 skirtingų žanrų kūrinių, bet labiausiai žinomas savo estradinėmis dainomis, už kurias pelnė įvairių premijų. Jis yra pirmosios lietuviškos bosanovos (daina „Pavasariška kelionė“, 1964) autorius.

Buvo išleista dešimt autorinių plokštelių, kasečių, o albumo „Mikalojaus Noviko estradinės dainos" (1972) tiražas siekė net 100 tūkst. vienetų. Daugelis dainų („Gera“, „Žalioj stotelėje“, „Putinai“, „Pėdos“, „Dar nežinia“ ir kt.) vadinamos lietuviškos estradinės dainos aukso fondu.

Ypač buvo išpopuliarėjusi daina „Putinai“ (ž. A. Saulyno). 1979 m. ji pateko į populiariausių melodijų visoje Sovietų Sąjungoje dešimtuką. Daugelis kompozitoriaus dainų publikuotos, dainuojamos ne tik kaimyninėse šalyse, bet ir Kanadoje bei JAV.

M. Novikas 1954–1958 metais Vilniaus J. Tallat-Kelpšos muzikos mokykloje, Jurgio Gaižausko klasėje, mokėsi muzikos teorijos ir kompozicijos, 1963-iaisiais baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos prof. Antano Račiūno kompozicijos klasę.

Ilgametę pedagoginę veiklą kompozitorius pradėjo 1960 metais Vilniaus J. Tallat-Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje, kur dėstė teorines disciplinas. 1985–1993 m. jai vadovavo. 1982–1985 metais buvo Vilniaus kultūros mokyklos direktorius, 1993–1998 m. Vilniaus konservatorijos direktorius, nuo 1998 m. teorinių disciplinų dėstytojas. 1968–1992 m. dėstė teorines disciplinas ir Lietuvos valstybinėje konservatorijoje.

M. Novikas buvo daugelio festivalių ir konkursų žiuri pirmininkas arba narys, taip pat įvairių meno mėgėjų kolektyvų konsultantas, Lietuvos estradinės muzikos tarybos narys. 1966–1968 m. vedė radijo laidas apie džiazą. 1990 m. kompozitoriui suteiktas nusipelnusio meno veikėjo garbės vardas.

2001-aisiais buvo paskelbtas Metų geriausiu lengvosios muzikos kompozitoriumi.

Visose respublikose ypač buvo išpopuliarėjusi daina „Putinai“ (ž. A. Saulyno). 1979 m. ji pateko į populiariausių melodijų visoje Sovietų Sąjungoje dešimtuką. Sukurta per 500 dainų, daugelis jų publikuotos, dainuojamos ne tik artimose respublikose, bet ir Kanadoje, JAV, Armėnijoje, Lenkijoje.