Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 KOVO 26 D. | Nekrologas.lt
Maurizio Pollini
1942 SAUSIO 5 D. - 2024 KOVO 23 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Maurizio Pollini (82), pasaulinio garso italų pianistas ir dirigentas.

Kovo 23 d. eidamas 83-iuosius metus, mirė daugybę apdovanojimų pelnęs italų pianistas ir dirigentas Maurizio Pollini. Jis dažnai koncertuodavo Milano „La Scala“ bei aktyviai prisidėjo prie Rossini operos festivalio įkūrimo.

Milane gimęs M. Pollini kilęs iš menininkų ir muzikantų šeimos. Jo tėvas griežė smuiku, mama dainavo ir grojo pianinu, o ir kiti šeimos nariai įvairiais būdais buvo susiję su menu.

Dar nesulaukęs 10-ies, berniukas jau koncertavo. Būdamas 14-os, jis atliko Frédérico Chopino kūrinius, 17-os laimėjo tarptautinį Ettore Pozzoli pianistų, o 18-os – tarptautinį Chopino pianistų konkursus.

Užuot pradėjęs pianisto karjerą, M. Pollini nusprendė tęsti muzikos studijas, kurti savo repertuarą ir dirbti su improvizacijomis.

1968 m. M. Pollini pradėjo gastroles Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kelis dešimtmečius praleido įrašinėdamas Bethoveno, Chopino, Schumanno ir Schuberto kūrinius. Pianisto 75-ojo gimtadienio proga įrašų kompanija „Deutsche Grammophon“ išleido 58 kompaktinių diskų kolekciją su jo kūriniais.

M. Pollini taip pat atliko svarbų vaidmenį įkuriant kasmetiniu tapusį Rossini operos festivalį Pesaro mieste. Jis buvo įkurtas devintajame dešimtmetyje, atgaivinant Gioachino Rossini kūrinius.

M. Pollini yra įamžintas „Gramophone“ šlovės muziejuje. Be daugybės apdovanojimų, atlikėjas 1996 m. laimėjo Ernsto fon Siemenso muzikos prizą, 2007 m. „Grammy apdovanojimą“ už geriausią instrumentinį solisto (be orkestro) pasirodymą.

::alfa::Muzikos pasaulis gedi: mirė pasaulinio garso pianistas ir dirigentas Maurizio Pollini