Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2017 SAUSIO 27 D. | Nekrologas.lt
Matukas Abromaitis (Matukas)
2012 RUGSĖJO 22 D. - 2017 SAUSIO 27 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Matukas Abromaitis (4 metų) mamos ir patėvio smurto auka

2017 m. pradžioje Lietuvą sukrėtė itin žiauri istorija, įvykusi Kėdainiuose, kai keturmetis berniukas Matukas Abromaitis (Matukas) buvo taip žiauriai sumuštas motinos Monikos Kaziukaitytės ir jos sugyventinio Gedimino Kontenio, kad, ilgas valandas kentėjęs baisius skausmus, galiausiai nuo patirtų galvos traumų mirė Intensyviosios terapijos skyriuje.

Žiauriai sumuštas M. Kaziukaitytės sūnus buvo atvežtas vėlų 2017-ųjų sausio 25-osios vakarą į Kauno klinikas itin sunkios būklės. Greitosios medikai, skubėję tada į jo namus Kėdainiuose, buvo sukrėsti nuo to, ką aptiko, – ant mažylio, kuris praktiškai jau buvo miręs, kūno nebuvo sveikos vietos. Mažąjį nelaimėlį jiems pavyko atgaivinti, tačiau, kadangi specialistų pagalba jam buvo iškviesta per vėlai, Kauno klinikų medikai, kuriems buvo nuvežtas leisgyvis mažametis, jau niekuo nebegalėjo padėti. Sausio 27-osios paryčiais keturmetis mirė.

Ekspertai nustatė, kad keturmečiui buvo suduoti ne mažiau kaip 135 smūgiai rankomis bei įvairiais daiktais – diržu, telefono įkroviklio laidu ir pan. Jie neatmetė, kad mažylio mirtį galėjo lemti visų tų smūgių visuma, nes tą lemtingą mažyliui dieną prieš jį buvo smurtaujama pora valandų – nuo dešimtos ryto iki dvyliktos.

Dėl to, kad keturmetis nesugebėjo eilės tvarka pasakyti dviženklių skaičių. Po to M.Kaziukaitytė buvo kelioms valandoms išėjusi iš namų, palikusi sumuštą vaiką su sugyventiniu. O grįžusi pamatė, kad sūnus – be sąmonės. Tačiau, užuot kvietę greitąją, sugyventiniai bandė mažametį gydyti patys. Motina kelis kartus ėjo į vaistines ir pirko įvairių vaistų, ieškojo informacijos apie smegenų sukrėtimo gydymą internete. Ir tik prieš vidurnaktį, pamačius, kad keturmetis nebekvėpuoja, buvo paskambinta į Bendrąjį pagalbos centrą.

23 metų vaiko motina buvo patekusi į teisėsaugos akiratį dėl sukčiavimo. 27 metų sugyventinis teistas du kartus dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir disponavimo narkotikais. Šeima nebuvo įrašyta į socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą.

Kėdainių rajono vaiko teisių apsaugos specialistai dar prieš kelis mėnesius iki berniuko nužudymo buvo gavo pranešimą iš darželio direktorės, kad atvestas į darželį vaikas verkia ir skundžiasi, kad jam skauda galvą. Darželio darbuotojai pastebėjo, kad vaikas dažnai ateina nepailsėjęs, mieguistas, skundžiasi, kad jį muša patėvis Gediminas. Apie įvykį buvo praneštas policijai, bet viskas tuo ir baigėsi.

Kauno apygardos teismo sprendimu mažylio motina M. Kaziukaitytė įkalinta šešiolikai metų. Buvęs jos sugyventinis G. Kontenis– devyniolikai, pirmuosius penkerius metus atliekant bausmę kalėjime. Pastarasis pripažintas ir pavojingu recidyvistu.