Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2023 BALANDŽIO 30 D. | Nekrologas.lt
Markas Zingeris
1947 SAUSIO 2 D. - 2023 BALANDŽIO 30 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Markas Zingeris (76 metų) poetas, filosofas, ilgametis Gaono žydų istorijos muziejaus direktorius

2023 m. balandžio 20 d. Anapilin iškeliavo poetas, prozininkas, dramaturgas, vertėjas daugelio knygų apie Lietuvos žydų gyvenimą autorius, ilgametis Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus direktorius Markas Zingeris. Jam buvo 76-eri.

Užuojautoje šalies vadovai pažymėjo, kad M. Zingeris buvo išmintinga, gabi ir svarbi lietuvių ir žydų kultūras jungianti asmenybė, nutiesęs daug kelių į atmintį ir padėjęs suvokti skaudžias istorijos pamokas.

Prienuose gimęs M. Zingeris Vilniaus universitete baigė žurnalistiką, vėliau Kaune dėstė filosofiją. Atsisakęs stoti į komunistų partiją, buvo atleistas iš darbo ir pašalintas iš filosofijos aspirantūros. vėliau jis dirbo Kauno muziejuje, Žemės ūkio akademijoje ir kt., 2005–2019 m. – Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktoriumi.

Jis yra išleidęs tris eilėraščių ir vieną apsakymų rinkinį, penkis romanus. Romanas „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių“ yra pelnęs Liudo Dovydėno premiją. M. Zingerio kūrinių yra išversta į anglų, jidiš, olandų, prancūzų, rusų, vokiečių kalbas, publikuota prozos bei poezijos rinktinėse Lietuvoje ir užsienyje. M. Zingerio kūryba versta į anglų, švedų, prancūzų, vokiečių, italų, vengrų, lenkų kalbas, publikuota prozos bei poezijos rinktinėse Lietuvoje ir užsienyje.

Ne viename interviu M. Zingeris akcentavo, kad gyvenimas išties tėra sapnas tarp fikcijos ir fakto, o rašytojo užduotis gebėti išbalansuoti tarp šių dviejų pamatinių postulatų taip, kad kūrinys pasiektų skaitytoją ir sukeltų tokias reakcijas, kokias ir siekė sukelti kūrinio autorius.

M. Zingerio asmenybė sulydo į vienį pasaulio kultūras, tarp jų pirmiausia – žydų, lietuvių. Pozicionavęs save kaip rašytoją – poetą, prozininką, dramaturgą, eseistą – M. Zingeris kitose savo gyvenimo veiklos srityse – žydų muziejaus vadovas, kultūrininkas – puoselėjo pasaulio žmogaus amplua. Žmogaus, plačiai, atvirai, neretai su humoru žvelgiančio į pasaulio bendruomenės skaudulius, pokyčius, kolizijas.