Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BIRŽELIO 17 D. | Nekrologas.lt
Markas Jamesas
1940 LAPKRIČIO 29 D. - 2024 BIRŽELIO 8 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Markas Jamesas (84), daugelio pasaulinių hitų, tarp jų ir Elvio Presley atliekamų, autorius.

Būdamas 84 metų amžiaus birželio 8 d. Nešvilyje mirė Markas Jamesas. Jis buvo dainų autorius, parašęs daugybę pasaulinių hitų, kuriuos atliko tokie atlikėjai kaip Elvis Presley ir Willie Nelsonas. Tarp žinomiausių kūrinių yra dainos „Hooked on a Feeling“, „Suspicious Minds“ ir „Always On My Mind“.

Gimęs Hjustone, M. Jamesas pradėjo groti muziką ankstyvame amžiuje: iš pradžių smuiku mokydamasis mokykloje, vėliau – gitara ir fortepijonu. Vėliau jis dalyvavo Vietnamo kare. Grįžęs į JAV užmezgė ryšį su Memfio prodiuseriu Chipsu Momanu.

1968 m. talkinant šiam prodiuseriui M. Jamesas išleido singlą „Suspicious Minds“. Po metų šios dainos ėmėsi Elvis Presley. Ji tapo populiariausiu hitu ir viena stipriausių E. Presley dainų.

1972 m. M. Jamesas pasirašė sutartį su „Screen Gems-Columbia Music“. Jo sukurti hitai skambėjo vis dažniau. Brenda Lee sėkmingai įrašė jo dainą „Sunday Sunrise“, E. Presley atliko vis daugiau M. Jameso dainų. Tai ir „Raised on Rock“, ir „It's Only Love“, ir „Moody Blue“.

Neabejotinai žinomiausias M. Jameso kūrinys buvo „Always On My Mind“, kuris tapo E. Presley, Willie Nelsono ir „Pet Shop Boys“ hitu. 1983 m. W. Nelsono versija laimėjo „Grammy“ apdovanojimus už geriausią kantri dainą ir metų dainą.

M. Jamesas dažnai rašydavo dainas ir savo gyvenimo draugui, dainininkui B. J. Thomasui. Tarp tokių kūrinių yra „Hooked on a Feeling“, kuris buvo B. J. Thomaso hitas, bei vėl išpopuliarintas grupės „Blue Swede“. Jo versija itin išpopuliarėjo 2000-aisiais, nes buvo panaudota filmui „Galaktikos sergėtojai“ (angl. „Guardians Of The Galaxy“).

2015 m. M. Jamesas buvo įtrauktas į Nešvilio dainų autorių šlovės muziejų.

::alfa:: Mirė pasaulinių hitų autorius: juos atliko Elvis Presley, “Pet Shop Boys“, „Scorpions“