Čia Jūs galite atsiųsti savo parašytą nekrologą publikavimui portale Nekrologas.lt
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas norint išspręsti problemas, susijusias su Jūsų siunčiama informacija. Jo nenurodžius, negalėsime garantuoti Jūsų nekrologo publikavimo mūsų portale.
Pridėti iliustraciją (max 6)
Necenzūriniai, neapykantą kurstantys ir panašūs tekstai nebus publikuojami.
Privaloma nurodyti: velionio vardą, pavardę, gimimo datą (bent metus) ir pilną mirties datą.
SIŲSTI NEKROLOGĄ

IŠVALYTI ŠIĄ FORMĄ
Pasirinkite žvakutę (5 € / 12 mėn.)
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas
25 €
Jūsų e-pašto adresas bus naudojamas tik Jūsų identifikavimui tinklapyje Nekrologas.lt, jį privaloma nurodyti
Pridėti iliustraciją (neprivaloma)
0
Fotografija nepasirinkta
Supratau, kad įvedus necenzūrinį, neapykantą kurstantį tekstą, jis bus pašalintas iš tinklapio, o sumokėtas mokestis nebus grąžinamas


2024 BIRŽELIO 10 D. | Nekrologas.lt
Margherita Pellizzari
1936 GRUODŽIO 11 D. - 2024 BIRŽELIO 9 D.
UŽDEGTI ŽVAKUTĘ
PAREIKŠTI UŽUOJAUTĄ

Margherita Pellizzari (87), Šv. Klaros Neturtėlių seserų vienuolyno Kretingoje fundatorė.

Telšių vyskupijos kurija pranešė, kad 2024 m. birželio 9 d. mirė klarisė sesuo Margherita Pellizzari.

Sesuo M. Pellizzari, Šv. Klaros Neturtėlių seserų vienuolyno Kretingoje fundatorė, įdėjo daug pastangų, kad jai tolimame krašte – Lietuvoje – būtų paskleista klarisių charizma.

„Sesuo Margherita kilusi iš Veneto regiono šiaurės Italijoje, buvo pirmagimė jaunų sutuoktinių Brunildės Andriolo ir Antonijaus Pellizari šeimoje. Po jos dar gimė trys berniukai ir dvi mergaitės, bet dviejų mažamečių vaikų gyvybes pasiglemžė 1944 m. siautusi epidemija. Tėvai buvo pamaldūs, tad ir Margherita nuo mažens dalyvavo Bažnyčios gyvenime, anksti priėmė sakramentus: Pirmąją Komuniją priėmė šešerių, Sutvirtinimo sakramentą – devynerių.

Jos širdį ypač palietė 1949 m. parapijoje vykęs Švč. Mergelės Marijos pagerbimas. Margherita į Viešpaties kvietimą atsiliepė nedvejodama. Nesulaukusi nė trylikos metų, jau buvo priimta pas Neturtėles seseris (Suore delle Poverelle) Bergame.

Kongregacijoje daug metų ji ėjo sekretorės pareigas, nemažai keliavo po Italiją, Europą, vyko į misijas Afrikoje. Buvo veikli sesuo, bet nuo noviciato laikų širdyje nešiojo troškimą „susieikvoti meilėje, o ne veikloje“. Kongregacijos seserys nenoriai davė sutikimą pereiti į kontempliatyvų ordiną, bet pagaliau 1977 m. sesuo Margherita galėjo stoti į Šv. Klaros seserų vienuolyną Venecijoje.

Buvo sunkūs noviciato metai… O paskui – vėl visiškas jos atsidavimas eiti ten, kur tuo metu labiausiai reikia. Montegroto, Montanjanos vienuolynai, vėl Venecija ir nelengva užduotis imtis naujo vienuolyno statybų Mantujoje prie Vittorinos Gementi įsteigtų Saulės namų neįgaliems vaikams (1987).

Dar nebaigus darbų, 1993 m. liepos 31 d. ses. Margheritą pasiekė br. Antonijaus Franjic OFM pasiūlymas vykti į Lietuvą steigti naujo vienuolyno – tolimame, nepažįstamame krašte. Tai jos neišgąsdino, tačiau ji praprašė leisti baigti darbus ir 1994 m. rudenį priėmė ugdymui į Italiją atvykusių lietuvaičių grupelę.

Sesuo Margherita labai rūpestingai ieškojo vietos vienuolynui. Iš įvairių pasiūlymų pasirinko Kretingą, nes jai patiko tuo metu nuošali vieta (dabar vis tankiau apgyvendinamas rajonas!), labai džiaugėsi brolių pranciškonų buvimu šiame mieste.

1998 m. gegužės 13 d. buvo pašventintas kertinis akmuo, pastatytas vienuolynas ir koplyčia. Čia įdėta be galo daug jos rankų darbo ir širdies, nepailstamo užsidegimo, kurį sustabdė tik sunki liga, bet ir ji buvo priimta su didžiausia kantrybe ir pasitikėjimu Dievo valia. Ji yra sakiusi, kad „misionieriaus troškimas yra mirti misijų žemėje“. Taip ir įvyko!“ – skelbia Šv. Klaros seserų ir Telšių vyskupijos kurija.

::alfa::Mirė Šv. Klaros Neturtėlių seserų vienuolyno Kretingoje fundatorė, sesuo Margherita Pellizzari